آرامش خود را پیدا کنید

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

آرامش درون

اولین قدم و شاید مهم‌ترین آن برای داشتن زندگی بهتر، داشتن آرامش روان است‎

 

همه ما به دنبال این هستیم که کیفیت زندگی‌مان را بالا برده و با آرامش و شادی بیشتر، زندگی کنیم. برای این منظور راه‌های مختلفی را امتحان می‌کنیم. این که چقدرموفق می‌شویم یا نه، بماند، اما به غیر از امتحان کردن راه‌های مختلف، گاهی فقط توجه به بعضی نکته‌های ریز و مهم کافی است تا کیفیت زندگی‌مان را تغییر دهیم. اینجا و امروز قرار است همین نکته‌‌ها را مرور کنیم؛۴۰ نکته کلیدی که عمل کردن به آنها کیفیت زندگی را به لحاظ جسمی و روانی ارتقاء می‌دهد.

 

اولین قدم و شاید مهم‌ترین آن برای داشتن زندگی بهتر، داشتن آرامش روان است. هرچقدر از آرامش ذهنی بیشتری برخوردار باشیم، به همان نسبت نیز میزان خلاقیت، مهارت و توانایی‌های ما در زمینه‌های مختلف شکوفاتر  می‌شود.

 

خودتان را به حرکت کردن تشویق کنید 

گاهی سخت است که بخواهید از جای‌تان بلند شوید و حرکتی انجام دهید، اما اگر بخواهید، می‌توانید. اولین قدم برای این منظور، نوشتن اهداف‌تان است. در تهیه این فهرست واقع‌بین باشید و تلاش کنید واقعا مرحله به مرحله و قدم به قدم پیش بروید. اگر موضوع شغلی است، از کارهای کوچک شروع کنید تا به نتایج بزرگ برسید.

 

به فهرست‌تان وفادار باشید 

اگر فهرستی از کارهایی را که باید تا آخر روز، هفته یا ماه انجام دهید، آماده کرده‌اید، حتما به آن فهرست وفادار بمانید. به تعویق انداختن کارها یکی از دلایل ایجاد استرس و اضطراب و از دست رفتن آرامش است؛ حتی اگر آن کار، خریدن یک بسته آدامس از بقالی سر کوچه باشد!

  

جعبه‌ها را خالی کنید 

پاکسازی، یکی دیگر از راهکارهای شروع دوباره است. رایانه، تبلت، تلفن همراه‌تان را از پیغام‌های غیرضروری و ایمیل‌ها و پیغام‌هایی که برای شما یادآور خاطرات ناخوشایند است، پاکسازی کنید. چسبیدن به گذشته، مانع از رسیدن به آینده است. در این راستا، اتاق کار، اتاق شخصی‌تان در منزل و هرجایی که خاطرات گذشته در آن پنهان شده را پاکسازی کنید.

 

با خودتان رو راست باشید 

به هر کسی دروغ بگویید، نمی‌توانید به خودتان دروغ بگویید. به این دلیل که دست‌تان برای خودتان رو می شود. هرچه تعداد پنهان‌کاری‌های‌تان از خودتان بیشتر باشد و به قول روانشناسان، مسایلی که زیر فرش زده‌اید، بیشتر باشد، ذهن ناآرام‌تری خواهید داشت. پس اول از همه با خودتان روراست باشید و داشته‌ها و نداشته‌های‌تان را بسنجید.

 

ذهن‌تان را پاک کنید 

خیلی سخت است که از گذشته دست بکشید و به آینده فکر کنید، درحالی که حال‌تان خوب نیست و نمی‌خواهید یا نمی‌توانید گذشته را فراموش کنید.  برای این منظور از روانپزشک یا روانشناس کمک بگیرید. آنها به شما کمک می‌کنند ذهن‌ و جسم‌تان را بازسازی کنید.

 

اعتماد به نفس‌تان را بازیابید 

بله! می‌دانم! خیلی سخت است که بتوانید به سرعت تکه‌های روان زخم‌خورده‌تان را ترمیم کنید و از نو شروع کنید، اما با کمک درمانگر حتما می‌توانید به حال خوب سابق بازگردید.

 

زمان‌بندی کنید 

یکی از راهکارهای تغییر شرایط زندگی، تقسیم‌بندی زمانی و نظم داشتن است. بنابراین از همین امروز و در اندازه کم برای کارهای ساده، برنامه‌ریزی کنید. به تدریج نظم در زندگی شما نهادینه خواهد شد.

 

درست استفاده کنید 

فضای مجازی، خوب و بدی‌های خودش را دارد که به آنها کاری نداریم. فقط یک توصیه ساده: برای فضای مجازی به اندازه ارزش آن وقت بگذارید؛ به همان اندازه که احساس می‌کنید می‌تواند کیفیت زندگی شما را ارتقاء بدهد. بیش از این مقدار، باید از آن فاصله بگیرید.

 

مطالعه را شروع کنید 

اگر تا به حال یک خط کتاب هم نخوانده‌اید، هیچ وقت برای شروع دیر نیست. برای این کار به نزدیک‌ترین کتابفروشی محله‌تان سر بزنید. از خود کتابفروش برای خرید کتاب کمک بگیرید. توضیح بدهید که این اولین کتابی است که قرار است بخوانید. او شما را راهنمایی خواهد کرد.

 

رازدار باشید 

اگر تا همین حالا، کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین مسائل خصوصی‌تان را به قول خودتان، دوستان نزدیک می‌دانستند، از حالا به بعد رازداری کنید. مسائل را حتی به خصوصی‌ترین دوست‌تان هم نگویید. وقتی کسی نمی‌تواند مشکلی از مشکلات شما کم کند، چرا باید برای شما دلسوزی کند؟ مطمئن باشید دلسوزی دیگران فقط حال شما را بدتر می‌کند.علاوه براین که در بسیاری موارد، راهکارهای نادرست در این میان ارائه می‌شود که مسیر شما را بیش از آنچه که هست، منحرف می‌کند.

 

 کار را در دفتر جا بگذارید 

اضافه‌کاری به بالا بردن کیفیت زندگی کمک می‌کند. این عقیده درست است. البته تاحدی که به استراحت و آرامش شما لطمه نزند. بنابراین سعی کنید حتی اگر قرار است کاری را برای اضافه کاری انجام دهید، آن را در محل کار تمام کنید و به خانه برگردید. خانه فقط برای استراحت و آرامش است و نباید کار با آن مخلوط شود.

 

خاموش کنید 

وقتی از محل کار به  خانه برمی‌گردید، سعی کنید راه ارتباطی با محل کار را به حداقل برسانید. برای مثال، اگر دو خط تلفن همراه دارید که یکی خصوصی ودیگری عمومی است، حتما تلفن همراه عمومی‌تان را خاموش کنید. این فاصله گرفتن از دنیای بیرون به‌ویژه محیط کار به آرامش‌تان کمک می‌کند. هرچه با رسیدن به منزل از محیط بیرون بیشتر فاصله بگیرید، آرامش بیشتری ذخیره خواهید کرد.

 

برای تفریح برنامه بریزید 

درست مثل زمانی که برای انجام کارهای‌تان برنامه‌ریزی می‌کنید، برای تفریح هم برنامه منظم داشته باشید. نیاز به صرف هزینه زیاد نیست. پیک‌نیک بیرون از شهر، قدم زدن در پارک و بازی با فرزندتان، تماشای فیلم در خانه، مطالعه کتاب، یک ساعت پیاده‌روی و هر کار مورد علاقه دیگر، می‌تواند تفریح خوبی برای شما باشد.

 

خانواده باشید 

منظور این نیست که تمام ساعت‌های روز یا پایان هفته را همراه خانواده بگذرانید.مقصود این است که برای وقت گذاشتن با خانواده هم برنامه‌ریزی کنید. بخشی را به خودتان، بخشی را به بودن در کنار خانواده و بخشی را هم به تفریح و همراهی با دوستان اختصاص دهید. مطمئن باشید تفریح  با خانواده لذت خاص خودش را دارد.

 

اتاق‌تان را تمیز کنید 

فرقی ندارد اتاق کار یا اتاق شخصی‌تان در خانه باشد؛ هر دوی آنها باید تمیز و منظم باشند. یکی از راهکارهای رسیدن به نظم و آرامش، تمیز نگه‌داشتن مکانی است که در آن زندگی می‌کنید.حتما به پوشه‌ها، قفسه‌ها و روی میزکارتان نظم بدهید.

 

ظاهرتان را تغییر دهید 

منظور این نیست که هر روز به دنبال پوشیدن یک رنگ لباس باشید. سعی کنید هر از گاهی تغییری در وضعیت چهره یا تغییری در مدل موهای خود ایجاد کنید. در انتخاب لباس هم دقت کنید. تنوع رنگ و مدل را درنظر بگیرید. برای مثال، اگر ماه قبل مانتوی آبی خریده‌اید، این ماه، مانتوی سفید بخرید. به این ترتیب تنوعی در لباس پوشیدن‌تان ایجاد خواهد شد. تنوع و تغییرات کوچک یکی از راهکارهای کسب آرامش است.

 

کمدتان را جارو کنید 

حتما نباید سر سال برسد و برای خانه تکانی عید به جان خانه بیفتید! با تغییر فصل به راحتی می‌توانید لباس‌هایی را که دیگر لازم ندارید دور بیندازید. نگه داشتن لباس‌های کهنه، مثل نگه داشتن خاطرات کهنه آزاردهنده است.

 

یک گلدان بیاورید

می‌دانید چرا وقتی به طبیعت پا می‌گذارید، احساس آرامش بیشتری دارید؟ به این دلیل که به اصل انسانی که زندگی با طبیعت است، نزدیک شده‌اید. برای این که چنین حس خوشایندی همیشه همراه‌تان باشد، گلدان گل کوچکی را در اتاق یا دفتر کارتان بگذارید. حتما تغییر را احساس خواهید کرد. علاوه براین که مراقبت از این گل، حس مسئولیت‌پذیری را هم در شما تقویت خواهد کرد.

 

تلویزیون را خاموش کنید 

تماشا کردن برنامه مورد علاقه‌تان، اتفاق بدی نیست. اتفاقا دنبال کردن برنامه یا سریال خاصی، بسیار هم خوب است، اما اگر تلویزیون جایگزین همه سرگرمی‌ها، تفریح‌ها و دورهمی‌تان شود، خوب نیست. سعی کنید بیشتر مواقع تلویزیون را خاموش کنید تا به برنامه‌های‌تان برسید.

 

۲۰ دقیقه بدون فکر 

هر روز ۲۰ دقیقه به خودتان اختصاص بدهید.در این مدت در اتاقی دور از سر و صدا بنشینید. سعی کنید موسیقی مورد علاقه‌تان را گوش کرده و یا چشم‌هایتان را ببندید و به چیزی که دوست دارید، فکر کنید. به این ترتیب ذهن‌تان را از همه فشارهای روانی دور می‌کنید.

 

در آشپزی مخترع باشید 

همیشه که نباید سوپ، سوپ جو و ورمیشل و… باشد. سوپ خودتان را بپزید! همیشه که قرار نیست قورمه سبزی با گوشت گوسفند باشد؛ قرمه سبزی خودتان را اختراع کنید! و همیشه قرار نیست سالاد با کاهو یا گوجه و خیار درست شود؛ شما مخترع سالاد خاصی باشید که ویژه خودتان است. این تجربه‌ها علاوه بر تحریک حس خلاقیت‌تان، می‌تواند به شادی بیشتر و آرامش‌تان کمک کند.

 

خیال‌پردازی کنید 

نترسید! قرار نیست شما را به زندگی در خواب و خیال تشویق کنیم. خیال‌پردازی بخشی از ویژگی‌های ذهن کودکانه است که وقتی بزرگ‌ می‌شویم، آن را فراموش می‌کنیم. باید دوباره خیال‌پردازی‌تان را تقویت کنید. از خیال‌پردازی‌های کوچک و عملی شروع کنید. برای مثال، امروز می‌خواهید برای اتاق‌تان گلدان بخرید. در ذهن‌تان به شکل گلدان، رنگ آن، اندازه، جنس گلدان و این که آن را کجای اتاق بگذارید، فکر کنید. سعی کنید به دنبال همان گلدانی بروید که درذهن‌تان ترسیم کرده‌اید و آن را دوست دارید. از این خیال‌پردازی کوچک و عملی شروع کنید تا برای اتفاقات مهم‌تر زندگی بتوانید همین کار را تکرار کنید و به آرزوهای‌تان برسید.

 

رژیم غذایی‌تان را تازه کنید 

یکی دیگر از گام‌های تغییر کیفیت زندگی، تغییر عادت‌های بد غذایی به عادت‌های خوب است. در مسیر تغییر قرار دارید، بنابراین سعی کنید در خورد و خوراک‌تان هم بازنگری کنید. رژیم غذایی سالم، خودبه خود سلامت و نشاط جسم و روان را به دنبال دارد.

 

ورزش را زنده کنید 

اصلا نیازی به صرف هزینه نیست و یا این که از فردا عزا بگیرید که کدام باشگاه، چه ورزشی و چه ساعتی و با چه هزینه‌ای را انتخاب کنم. ساده‌ترین ورزش را شروع کنید. طناب زدن، انجام حرکات کششی، آرامش‌بخش و پیاده‌روی بهترین و ساده‌ترین ورزش‌ها هستند.

 

اه رسیدن به آرامش

انجام حرکات کششی، آرامش‌بخش و پیاده‌روی بهترین و ساده‌ترین ورزش‌ها هستند‎

 

بازنگری دوستانه 

دوست یکی از موهبت‌های خداوند است. هرچه که تعداد دوستان واقعی‌مان بیشتر باشند، دل‌مان بیشتر قرص می‌شود که علاوه بر خانواده افراد دیگری هم هستند که بتوانند در غم و شادی همراه‌مان باشند، اما هر از گاهی نیاز است تا نگاهی دوباره به فهرست دوستان‌مان داشته باشیم. آنها را غربال کنیم. دوستان واقعی را نگه داشته و دوست‌نماها را دور بریزیم.

 

از اشتباه نترسید 

همه آنهایی که روزی به افرادی موفق تبدیل می‌شوند، اشتباهات بی شماری داشته‌اند. تفاوت آنها با دیگران این است که اشتباهات، آنها را زمین نزده؛ بلکه به پله‌ای برای پیشرفت‌شان تبدیل شده است. بنابراین از خطا و اشتباه نترسید.

 

به خودتان هدیه بدهید 

خرید درصورتی که ضرری به برنامه اقتصادی‌تان نزند، همیشه لذت‌بخش است. بنابراین فراموش نکنید که باید به خودتان جایزه و هدیه بدهید. این هدیه از یک سنجاق‌سر یا جوراب تا هدیه‌های بزرگ‌تر را شامل می‌شود. شادی و لذت ناشی از داشتن چیزی تازه، همیشه عالی است.

 

قانون‌شکنی کنید 

گاهی بد نیست شیطنت‌تان گل کند و کارهای عجیب انجام دهید. برای مثال، به جای این که از مسیر همیشگی سر کار بروید، مسیرتان را عوض کنید. به جای این که همیشه با لباس رسمی سر کار بروید، لباس اسپرت مناسب با محل کارتان بپوشید. روز تعطیل، به جای اینکه صبحانه همیشگی را بخورید، تغییراتی در صبحانه انجام دهید. همین تغییرات کوچک به شادی‌تان کمک می‌کند.

 

هدیه بدهید 

بعضی افراد از هدیه دادن بیش از هدیه گرفتن شاد می‌شوند. اگر شما هم این طوری هستید، عالی است. یکی از راهکارهای کسب آرامش و شادی، شاد کردن دیگران است، اما اگر اهل هدیه دادن به‌ویژه بدون بهانه نیستید، روندتان را تغییر دهید. هدیه می‌تواند یک شاخه گل، یک بلیت سینما، یک کتاب، گل‌سری زیبا، کلاه، دستکش و هزار و یک چیز بزرگ و کوچک باشد. این بار وقتی به خانه برمی‌گردید، سر راه یک دسته گل برای همسرتان بخرید. برق شادی چشمان او حتما شما را شاد خواهد کرد.

 

اگر فهرستی از کارهایی را که باید تا آخر روز، هفته یا ماه انجام دهید، آماده کرده‌اید، حتما به آن فهرست وفادار بمانید. به تعویق انداختن کارها یکی از دلایل ایجاد استرس و اضطراب و از دست رفتن آرامش است

 

نکته‌هایی برای بالا بردن کیفیت زندگی از نظر جسمی و روانی 

 

 تجربه کنید 

اگر با دوستان‌تان قرار کافی‌شاپ یا رستوران دارید یا اگر خودتان اهل کافی‌شاپ رفتن به تنهایی هستید، فقط به یک یا دو جا متمرکز نشوید. تجربه طعم‌های جدید در فضای جدید، نشاط ‌آور است.

 

پس‌انداز کنید

کاملا حق با شماست. با این درآمدها و خرج‌ها، مهلت پس‌انداز وجود ندارد! اما سعی کنید، فقط سعی کنید هر ماه رقم حتی اندکی را کنار بگذارید. احساس این که دست‌تان خالی نیست و می‌توانید در مواقع ضروری از گنجینه‌تان استفاده کنید، آرام‌بخش است.

 

اول از همه برای خودتان 

وقتی حقوق‌ به حساب‌تان آمد یا بعد از معامله خوبی که انجام داده‌اید، حساب‌تان پر شد؛ حتما اولین چیزی که از حقوق‌تان می‌خرید، برای خودتان باشد. نیاز نیست چیز گران قیمتی بخرید. حتی خرید یک بستنی، یک فنجان قهوه و کیک و.. . کافی است. درواقع مزد دست‌تان را داده‌اید و این شما را شاد می‌کند.

 

در امور خیریه شرکت کنید 

مطمئن باشید بخشی از آرامش شما از کمک کردن به دیگران نشات می‌گیرد. بنابراین سعی کنید در حد بضاعت مالی، جسمی و روانی‌‌تان در امور خیر شرکت کنید.

 

 نق نزنید 

اگر می‌توانید برای رفع مشکل یا مشکلاتی که اطراف‌تان است، کاری کنید، بدون نق زدن، آستین بالا بزنید. اگر نمی‌توانید اصلا به آن فکر نکنید. به این دلیل که غر و نق زدن فقط باعث تضعیف روحیه خود و اطرافیان‌تان می‌شود.

 

فاصله بگیرید 

از افرادی که جز غر زدن و پرتاب انرژی منفی به سوی شما کاری از دست‌شان برنمی‌آید، فاصله بگیرید. این دست افراد مثل زنجیری به روان‌تان قفل می‌شوند و نمی‌گذارند حرکت کنید.

 

احساس‌تان را نشان بدهید 

اگر از چیزی غمگین، خوشحال، عصبی، هیجان‌زده، مضطرب و…. شدید، حتما حس‌تان را به شکل درست بروز بدهید. بخشی از غم، اضطراب، خشم و… نهفته در ما به این مساله بازمی‌گردد که احساسات‌مان را درست و به موقع نشان نداده‌ایم.

 

به پزشک مراجعه کنید 

این که به شکل وسواسی دائم در حال کنترل کردن شرایط‌ تان باشید، خوب نیست، اما اگر هر از گاهی به‌ویژه بعد از سنی، در زمان‌های مناسب به متخصص مراجعه کنید، خوب است. به این ترتیب هم خیال‌تان راحت می‌شود و هم در صورت بروز مشکلی، هرچه سریع‌تر می‌توان برای رفع مشکل اقدام کرد.

 

به حرف دیگران اهمیت ندهید 

ما یک بار به دنیا می‌آییم و یک بار برای همیشه از این دنیا می‌رویم. بنابراین باید در فاصله بین تولد و مرگ به آنچه دل‌مان می‌خواهد دست پیدا کنیم. پس، از حرف دیگران هراسی نداشته باشید و برای رسیدن به آرزوهای‌تان تلاش کنید.

 

تنها باشید 

هر کسی نیاز به خلوت دارد. علاوه براین که ۲۰ دقیقه در روز را به شکلی که اشاره شد، در آرامش و تنهایی سپری می‌کنید، باید روزهایی در هفته برای خرید، گردش، سینما و تئاتر رفتن و… به تنهایی اقدام کنید. بخشی از آرامش شما، بسته به خلوتی است که با خودتان می‌کنید.

 

پزشکی

 

به تیروئیدتان سر بزنید 

چند وقتی است خیلی عرق می‌کنید. هوا گرم نیست ولی شما کلافه‌اید. خیلی غذا نمی‌خورید ولی وزن‌تان به نسبت آنچه می‌خورید، بالاست. کج خلق و بداخلاق شده‌اید و  زود از کوره درمی‌روید. این‌ها می‌تواند نشانه اختلال در عملکرد غده تیروئید باشد. با نشانه‌های این اختلال که ممکن است کم کاری یا پرکاری غده تیروئید باشد، آشنا شوید. در اینجا به بخشی از شاخص‌ترین نشانه‌ها اشاره می‌کنیم.

 

تغییر در ساختار پوست 

کند شدن سوخت و ساز بدن باعث کاهش میزان تعرق می‌شود. بنابراین کیفیت پوست تغییر کرده و خشک و پوسته‌پوسته می‌شود.

 

اختلال هضم 

اختلال در عملکرد غده تیروئید به شکل اسهال و دفع مکرر و یا به شکل یبوست دیده می‌شود. در افراد مبتلا به کم کاری، یبوست و افراد مبتلا به پرکاری، اسهال و دفع مکرر دیده‌می‌شود.

 

تغییر در دوره قاعدگی 

در افراد مبتلا به کم کاری تیروئید، درد، خونریزی طولانی و زیاد دیده شده و در افراد مبتلا به پرکاری تیروئید، دوره قاعدگی کوتاه با خونریزی کم و اختلال در نظم قاعدگی دیده می‌شود.

 

تغییر در اشتها 

پرکاری تیروئید با افزایش اشتها همراه است.

 

خستگی 

اگر خواب کافی دارید اما وقتی از خواب بیدار می‌شوید، احساس خستگی می‌کنید، دچار کم کاری تیروئید هستید.

 

افسردگی 

افسردگی می‌تواند ناشی از کم‌کاری غده تیروئید باشد. به این دلیل که کمبود ترشح هورمون غده تیروئید باعث کاهش ترشح میزان سرتونین( هورمون شادی) می‌شود.

 

اختلال در تنظیم دمای بدن 

احساس سرما و یا گرمای بیش از اندازه در شرایطی که محیط گرم یا سرد نیست، نشانه کم یا پرکاری تیروئید است.

 

تغییر در وضعیت موها 

خشک و شکننده شدن موها نشانه کم کاری تیروئید است.

 

اختلال در خواب 

کم کاری تیروئید باعث خواب آلودگی و پرکاری آن باعث کم خوابی می‌شود. به این دلیل که تپش قلب و اضطراب را نیز به دنبال دارد.

 

گرفتگی گلو 

احساس گرفتگی گلو، تغییر در صدا و یا مشاهده برجستگی در ناحیه گلو، نشانه ایجاد اختلال در عملکرد غده تیروئید است.

 

منبع: همشهری شش و هفت

 

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

۱۴۶ دیدگاه
 1. I studied in a couple of schools for appearing.

 2. Some schools make this a two-stage process.

 3. Joe 3 ماه قبل

  I studied in just a few faculties for acting.

 4. Investments in most securities contain dangers.

 5. Investments in most securities involve risks.

 6. Sol 2 ماه قبل

  Investments in most securities involve dangers.

 7. www.duxiuwl.cn 2 ماه قبل

  Investor researches shares, bonds, and so on.

 8. Wilfredo 2 ماه قبل

  Investments in most securities involve risks.

 9. Belen 2 ماه قبل

  Investments in most securities involve dangers.

 10. Investments in most securities involve dangers.

 11. Jeremiah 2 ماه قبل

  Certified Monetary Planner Board of Requirements Inc.

 12. Serena 2 ماه قبل

  Certified Financial Planner Board of Standards Inc.

 13. www.auditorium.com.ec 2 ماه قبل

  With investing, your capital is at risk.

 14. 163.30.113.10 2 ماه قبل

  Investor researches shares, bonds, and so forth.

 15. Certified Monetary Planner Board of Standards Inc.

 16. Jeremy 2 ماه قبل

  Investments in most securities contain risks.

 17. Investor researches stocks, bonds, and many others.

 18. Ouida 2 ماه قبل

  With investing, your capital is in danger.

 19. Investments in most securities contain dangers.

 20. Alethea 2 ماه قبل

  With investing, your capital is at risk.

 21. Kristan 2 ماه قبل

  Investments in most securities contain risks.

 22. luntan.sdlgcj.net 2 ماه قبل

  Investor researches stocks, bonds, etc.

 23. Inge 2 ماه قبل

  Investor researches stocks, bonds, and many others.

 24. Mitzi 2 ماه قبل

  Investments in most securities contain risks.

 25. Jodie 2 ماه قبل

  Investor researches stocks, bonds, and so on.

 26. Marlene 2 ماه قبل

  With investing, your capital is in danger.

 27. whitepages 2 ماه قبل

  Hi, I do believe this is a great website. I stumbledupon it 😉 I may revisit yet again since i have
  bookmarked it. Money and freedom is the greatest way to change,
  may you be rich and continue to help other people.

 28. Brain 2 ماه قبل

  Investments in most securities involve risks.

 29. whitepages 2 ماه قبل

  I’ve been exploring for a little bit for any high-quality articles or weblog
  posts on this sort of house . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this website.
  Reading this info So i’m satisfied to exhibit that I have a very just
  right uncanny feeling I discovered just what I needed.
  I such a lot undoubtedly will make sure to do not disregard this web site
  and provides it a look on a continuing basis.

 30. whitepages 2 ماه قبل

  We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your website provided us with valuable info to work on. You’ve done
  a formidable job and our entire community will be thankful to you.

 31. whitepages 2 ماه قبل

  Hi there! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I
  ended up losing months of hard work due to no back up. Do you have any
  solutions to prevent hackers?

 32. Elida 2 ماه قبل

  Investments in most securities involve dangers.

 33. 6.gp 2 ماه قبل

  Hello! Quick question that’s entirely off topic. Do you know how to make your site
  mobile friendly? My web site looks weird when browsing from my
  apple iphone. I’m trying to find a theme or plugin that might be able to correct
  this issue. If you have any suggestions, please share.
  Many thanks!

 34. whitepages 1 ماه قبل

  I’ve been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog posts on this sort
  of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site.

  Reading this information So i am satisfied to show that I have a
  very just right uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
  I such a lot for sure will make sure to don?t forget this website and provides it a
  look regularly.

 35. isigo.ru 1 ماه قبل

  Thank you for every other informative blog. Where else
  could I am getting that type of info written in such a perfect manner?
  I’ve a mission that I’m just now running on, and I’ve been at the look out for such information.

 36. whitepages 1 ماه قبل

  Pretty element of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account
  your weblog posts. Anyway I’ll be subscribing on your augment and even I achievement you access persistently fast.

 37. camsterchat.com 1 ماه قبل

  I am actually happy to read this weblog posts which consists of lots of helpful information, thanks
  for providing these statistics.

 38. Someone essentially help to make seriously posts I might state.
  That is the first time I frequented your website page and up to now?
  I surprised with the research you made to make this particular post
  extraordinary. Great job!

 39. 39;s degree salary - 1 ماه قبل

  Investor researches shares, bonds, and so forth.

 40. whitepages 1 ماه قبل

  Hi! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine
  Optimization? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good
  results. If you know of any please share. Appreciate it!

 41. whitepages 1 ماه قبل

  Everyone loves what you guys tend to be up too. This kind of clever work and exposure!
  Keep up the great works guys I’ve added you guys to my personal
  blogroll.

 42. Fascinating blog! Is your theme custom made or did you
  download it from somewhere? A theme like yours with a few simple adjustements would really
  make my blog jump out. Please let me know where you got your theme.
  Kudos

 43. I am genuinely happy to glance at this blog posts which contains tons
  of useful information, thanks for providing these kinds of data.

 44. whitepages 1 ماه قبل

  Thanks for finally talking about >آرامش خود را پیدا کنید – دخترونه <Loved it!

 45. whitepages 1 ماه قبل

  Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this
  blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or
  if it’s the blog. Any suggestions would be greatly appreciated.

 46. Raquel 1 ماه قبل

  With investing, your capital is at risk.

 47. courtprep.ca 1 ماه قبل

  A person essentially assist to make significantly articles I might state.
  This is the first time I frequented your website page and so far?

  I amazed with the analysis you made to make this particular submit incredible.
  Fantastic job!

 48. whitepages 1 ماه قبل

  I like what you guys tend to be up too. This sort of clever work and exposure!
  Keep up the great works guys I’ve included you guys to my own blogroll.

 49. Conrad 1 ماه قبل

  Certified Monetary Planner Board of Standards Inc.

 50. Licensed Monetary Planner Board of Standards Inc.

 51. financial advisor cost 1 ماه قبل

  With investing, your capital is in danger.

 52. financial advisor cost 1 ماه قبل

  Investments in most securities involve risks.

 53. Alycia 1 ماه قبل

  Investments in most securities contain dangers.

 54. brazil nuts selenium 1 ماه قبل

  I’m amazed, I have to admit. Seldom do I come across a blog
  that’s both equally educative and amusing, and let me tell you, you have hit the nail on the head.
  The issue is an issue that not enough men and women are speaking intelligently about.

  Now i’m very happy I stumbled across this in my hunt for something
  regarding this.

 55. Hi there are using WordPress for your blog platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do you need
  any coding knowledge to make your own blog? Any help would be really appreciated!

 56. Mason 1 ماه قبل

  This paragraph is truly a good one it helps new web people, who are wishing
  for blogging.

 57. brazil nuts amazon 1 ماه قبل

  I was recommended this web site by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my problem.
  You’re amazing! Thanks!

 58. Jewel 1 ماه قبل

  Thank you for the auspicious writeup. It if truth be told was once a leisure account it.
  Look advanced to more added agreeable from you!
  However, how can we communicate?

 59. brazil flag icon 1 ماه قبل

  Saved as a favorite, I love your site!

 60. Winifred 1 ماه قبل

  It’s appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy.
  I have read this post and if I could I wish
  to suggest you some interesting things or advice. Perhaps
  you could write next articles referring to this article. I want to read
  even more things about it!

 61. Fabulous, what a blog it is! This website presents helpful data to us, keep it up.

 62. Hey there are using WordPress for your blog platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you require any coding knowledge to make your
  own blog? Any help would be really appreciated!

 63. brazil nuts toxic 1 ماه قبل

  Hello, every time i used to check weblog posts here in the early hours in the dawn, for the reason that i like to learn more and more.

 64. Roxanna 1 ماه قبل

  Thank you for another informative blog. Where else may just I am getting
  that type of info written in such an ideal approach?
  I have a mission that I’m just now running on, and I have been at the glance out for such
  info.

 65. brazil flag emoji 1 ماه قبل

  Hello there, You’ve done an excellent job. I’ll definitely digg it and personally recommend to my friends.
  I am sure they’ll be benefited from this website.

 66. Lien 1 ماه قبل

  I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you create this
  website yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz respond as I’m looking to create my own blog and would like to know where u got this from.
  thanks a lot

 67. Garry 1 ماه قبل

  Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear.

  Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways, just wanted to
  say fantastic blog!

 68. brazilian steakhouse nyc 1 ماه قبل

  Very good post. I absolutely love this website. Continue the good work!

 69. brazil flag icon 1 ماه قبل

  These are truly enormous ideas in on the topic of blogging.
  You have touched some good things here. Any way keep up wrinting.

 70. brazil flag vector 1 ماه قبل

  whoah this blog is fantastic i love studying your articles.
  Keep up the good work! You know, many people are searching around for
  this info, you can help them greatly.

 71. brazil nuts calories 1 ماه قبل

  I blog quite often and I genuinely thank you for your information. The
  article has truly peaked my interest. I will book mark your site and keep checking for new details about once
  a week. I subscribed to your RSS feed too.

 72. The typical building allow prices about $800.

 73. Marc 4 هفته قبل

  It’s an amazing article for all the online visitors; they will obtain benefit from it I am sure.

 74. fence installation mn 4 هفته قبل

  The typical constructing permit costs about $800.

 75. fence installation companies 4 هفته قبل

  ۶′ wood fences run about 1$18.00 a foot.

 76. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have truly enjoyed
  browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing
  to your rss feed and I hope you write again very soon!

 77. brazil flag colors 4 هفته قبل

  A fascinating discussion is worth comment. I believe that you should write more about this subject, it
  might not be a taboo matter but generally people do
  not talk about such subjects. To the next! Many thanks!!

 78. I am contemplating a wood privacy fence.

 79. Cyril 4 هفته قبل

  After looking at a few of the articles on your blog, I really like your way of blogging.
  I bookmarked it to my bookmark website list and
  will be checking back in the near future. Please visit my website as
  well and let me know what you think.

 80. brazil nuts keto 4 هفته قبل

  This piece of writing will assist the internet viewers for
  setting up new blog or even a weblog from start to end.

 81. Natisha 4 هفته قبل

  Good day very nice site!! Man .. Beautiful .. Amazing
  .. I’ll bookmark your web site and take the feeds also?

  I am glad to search out a lot of useful info here within the publish, we’d
  like work out extra techniques on this regard, thank you for sharing.
  . . . . .

 82. Jaxon 4 هفته قبل

  My brother recommended I might like this web site. He was totally right.
  This post truly made my day. You can not imagine just how much time I had spent for this info!
  Thanks!

 83. brazil flag icon 4 هفته قبل

  Hmm is anyone else having problems with the images on this
  blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any feed-back would be greatly appreciated.

 84. Troy 4 هفته قبل

  Wow! This blog looks exactly like my old one! It’s on a completely different topic but it has pretty much the
  same layout and design. Superb choice of colors!

 85. brazil nuts keto 4 هفته قبل

  Excellent post. I used to be checking constantly this weblog and I’m inspired!
  Extremely helpful information specially the closing part 🙂 I maintain such info a lot.

  I was seeking this certain information for a long time.
  Thanks and best of luck.

 86. Bailey 4 هفته قبل

  The correct recommendation can save you money and time.

 87. hello!,I really like your writing very much! proportion we communicate extra about your article on AOL?
  I require an expert in this area to solve my problem. Maybe that’s you!
  Having a look ahead to peer you.

 88. Klaudia 4 هفته قبل

  The proper advice can save you time and money.

 89. Marie 4 هفته قبل

  This is my first time pay a quick visit at here and i am genuinely pleassant to read everthing at alone
  place.

 90. fence installation buffalo mn 4 هفته قبل

  The typical building allow costs about $800.

 91. Jaunita 4 هفته قبل

  The correct recommendation can save you money and time.

 92. excellent submit, very informative. I’m wondering why the other experts of this sector do not understand this.

  You must proceed your writing. I’m sure, you’ve a huge readers’ base already!

 93. fence installation calculator 4 هفته قبل

  Chain-link fences are particularly value-efficient.

 94. ۶′ wood fences run about 1$18.00 a foot.

 95. Roma 4 هفته قبل

  These are actually impressive ideas in regarding blogging.
  You have touched some good things here. Any way keep up wrinting.

 96. Kassie 4 هفته قبل

  The right advice can save you money and time.

 97. Sidney 4 هفته قبل

  The precise advice can save you money and time.

 98. brazil flag gif 4 هفته قبل

  When I originally commented I appear to have clicked the
  -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is
  added I get 4 emails with the exact same comment. Perhaps there is a means you are able to remove me from
  that service? Many thanks!

 99. The average constructing permit costs about $800.

 100. fence company mn 4 هفته قبل

  Chain-link fences are especially value-effective.

 101. fence installation near me 4 هفته قبل

  I’m contemplating a wooden privateness fence.

 102. Juliet 4 هفته قبل

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the
  book in it or something. I think that you could do with a
  few pics to drive the message home a little bit, but other
  than that, this is wonderful blog. An excellent
  read. I will definitely be back.

 103. The average building allow prices about $800.

 104. Hildegard 4 هفته قبل

  When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I
  get four e-mails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
  Many thanks!

 105. Francesco 4 هفته قبل

  Generally I don’t learn post on blogs, however I would like to say that this write-up very
  pressured me to try and do it! Your writing style has been surprised me.
  Thanks, very great post.

 106. Selena 4 هفته قبل

  My spouse and I stumbled over here coming from a different web address and thought I may as well check things out.
  I like what I see so now i’m following you. Look forward to
  looking over your web page yet again.

 107. ۶′ wooden fences run about 1$18.00 a foot.

 108. ۶′ wood fences run about 1$18.00 a foot.

 109. Chain-hyperlink fences are particularly price-efficient.

 110. The typical building permit costs about $800.

 111. riseacadets.org 4 هفته قبل

  I’m not sure where you’re getting your info, but good topic.

  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for great information I was looking for this information for my mission.

 112. ۶′ wooden fences run about 1$18.00 a foot.

 113. brazilian steakhouse dc 2 هفته قبل

  I am regular visitor, how are you everybody? This post
  posted at this site is actually nice.

 114. Tandy 2 هفته قبل

  I always spent my half an hour to read this webpage’s articles all the time along with a cup of coffee.

 115. Rueben 2 هفته قبل

  Good day! I could have sworn I’ve been to
  this website before but after reading through some of the
  post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it
  and I’ll be bookmarking and checking back often!

 116. Viola 2 هفته قبل

  Hello there, just became aware of your blog through Google,
  and found that it is really informative. I am going to watch out
  for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future.
  Lots of people will be benefited from your writing. Cheers!

 117. Robbin 2 هفته قبل

  Hi there, this weekend is good in support of me, since this point in time i am
  reading this impressive informative paragraph
  here at my residence.

 118. brazil flag facts 2 هفته قبل

  Very great post. I simply stumbled upon your blog and wished
  to say that I have really enjoyed browsing your weblog posts.
  After all I’ll be subscribing on your feed and I am hoping you
  write once more very soon!

 119. Maude 2 هفته قبل

  Spot on with this write-up, I absolutely believe this site needs far more attention. I’ll probably be returning to read more,
  thanks for the advice!

 120. brazil flag vector 2 هفته قبل

  I was wondering if you ever thought of changing the page layout of your
  blog? Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so people could
  connect with it better. Youve got an awful lot of text for
  only having one or 2 pictures. Maybe you could space it
  out better?

 121. brazilian steakhouse san jose 2 هفته قبل

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to more added agreeable from you! However, how can we communicate?

 122. brazilian steakhouse nyc 2 هفته قبل

  What’s up mates, how is the whole thing, and what
  you would like to say about this piece of writing,
  in my view its really remarkable in favor of me.

 123. I have learn several excellent stuff here. Certainly price bookmarking
  for revisiting. I wonder how so much effort you
  place to make this type of magnificent informative website.

 124. Rachael 2 هفته قبل

  Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this write-up
  plus the rest of the site is also really good.

 125. brazil flag meaning 2 هفته قبل

  I’d like to find out more? I’d want to find out more details.

 126. brazilian steakhouse nj 2 هفته قبل

  As the admin of this web page is working, no doubt very soon it will be renowned,
  due to its quality contents.

 127. brazil flag icon 2 هفته قبل

  Right here is the perfect website for everyone who hopes to understand this topic.

  You know so much its almost tough to argue with you (not that I actually will need to…HaHa).
  You definitely put a fresh spin on a topic which has been discussed for many years.

  Excellent stuff, just wonderful!

 128. Dillon 2 هفته قبل

  hello!,I like your writing so a lot! percentage we
  communicate extra about your post on AOL? I need a specialist on this space to unravel
  my problem. Maybe that’s you! Taking a look forward to see you.

 129. brazilian wax tips 2 هفته قبل

  I visited multiple websites however the audio feature for
  audio songs existing at this site is actually wonderful.

 130. Marylin 2 هفته قبل

  Great post. I was checking constantly this blog and I’m inspired!

  Extremely useful information specifically the ultimate part :
  ) I deal with such information much. I used to
  be seeking this particular information for a long time. Thanks and good luck.

 131. Darcy 1 هفته قبل

  I have to thank you for the efforts you have put in penning this blog.
  I am hoping to check out the same high-grade blog posts by you later on as well.

  In truth, your creative writing abilities has motivated me
  to get my very own website now 😉

 132. klefer 1 هفته قبل

  I savour, lead to I found just what I used to be having a look for.
  You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day.
  Bye

 133. Antonio 3 روز قبل

  An outstanding share! I have just forwarded this onto a friend who
  was doing a little research on this. And
  he in fact ordered me dinner due to the fact that I stumbled upon it
  for him… lol. So let me reword this…. Thanks for the meal!!
  But yeah, thanx for spending the time to talk about this matter here on your web site.

 134. I savour, cause I discovered just what I used to be having
  a look for. You’ve ended my 4 day long hunt! God Bless you
  man. Have a nice day. Bye

 135. Kia 3 روز قبل

  Thank you a bunch for sharing this with all folks you really
  know what you are speaking about! Bookmarked. Kindly also seek advice from my website =).
  We will have a link exchange arrangement between us

 136. brazil nuts costco 3 روز قبل

  magnificent issues altogether, you simply won a logo new reader.
  What might you suggest in regards to your publish that you simply made a few days ago?
  Any certain?

 137. Stephen 3 روز قبل

  Hey there are using WordPress for your site platform?
  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do
  you require any coding expertise to make your own blog?
  Any help would be greatly appreciated!

 138. Reina 3 روز قبل

  My brother recommended I might like this web site.

  He was entirely right. This post truly made my day.

  You can not imagine simply how much time I had spent for this info!

  Thanks!

 139. Denese 2 روز قبل

  Hey there, You’ve done a great job. I’ll certainly digg it and personally
  suggest to my friends. I am confident they will be benefited from this web site.

 140. brazilian wax near me 2 روز قبل

  First of all I want to say wonderful blog! I had a quick
  question that I’d like to ask if you do not mind.
  I was curious to know how you center yourself and clear your head before writing.
  I have had difficulty clearing my thoughts in getting my
  thoughts out there. I do enjoy writing however
  it just seems like the first 10 to 15 minutes are lost just trying to figure out how
  to begin. Any suggestions or hints? Thank you!

 141. brazil nuts nutrition 2 روز قبل

  Hey there! Would you mind if I share your blog with my zynga group?
  There’s a lot of people that I think would really
  enjoy your content. Please let me know. Thank you

 142. brazilian steakhouse dc 2 روز قبل

  Excellent blog you have got here.. It’s hard to find excellent writing like yours these days.
  I truly appreciate individuals like you! Take care!!

 143. Yes! Finally something about brazil flag colors.

 144. Thelma 2 روز قبل

  I’m no longer positive where you’re getting your info, however great topic.
  I needs to spend a while finding out much more or figuring out more.

  Thanks for magnificent info I was searching
  for this info for my mission.

 145. brazil flag icon 2 روز قبل

  Hmm it appears like your website ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted
  and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am
  an aspiring blog writer but I’m still new to everything.

  Do you have any suggestions for newbie blog writers?
  I’d certainly appreciate it.

 146. Kandace 2 روز قبل

  Wow, amazing blog layout! How long have you been blogging
  for? you made blogging look easy. The overall look of your site is fantastic, let alone
  the content!

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید