این سه اتفاق پوست زنان را زشت می کند!

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

 

 

این سه اتفاق پوست زنان را زشت می کند

 

آیا می دانید سه اتفاق اساسی در زندگی زنان است که پوست آنها را زشت میکند .از میان بانوانی که به مطب متخصصان پوست مراجعه می‌کنند، مشکلات مشخصی میان برخی از آنها که در دوران بلوغ، بارداری و یائسگی به سر می‌برند، به‌طور مشترک دیده می‌شود…

 

بلوغ، بارداری و یائسگی، بحران‌هایی فیزیولوژیک هستند که می‌توانند روی پوست و موی بانوان اثر داشته باشند. این یادداشت به برخی از آنها اشاره می‌کند:

 

 

۱) اثر بلوغ روی پوست:

 

در دوران بلوغ به علت افزایش هورمون‌ها و افزایش رشد ناگهانی، در برخی نواحی بدن مانند سر زانوها یا روی سینه در خانم‌ها، ترک‌هایی ایجاد می‌شود.

 

 

۲) اثر بارداری روی پوست:

 

در بارداری به دلیل افزایش هورمون استروژن، رنگدانه‌های پوست افزایش پیدا می‌کند و لکه‌های بارداری روی پوست نمایان می‌شود. رشد مو در مقطع بارداری بهتر و ریزش موها کمتر می‌شود. افزایش وزن نیز در اثر بارداری ممکن است باعث ترک‌هایی روی پوست شکم و سینه شود که بعد از بارداری رنگ این ترک‌ها روی پوست روشن می‌شود.

 

 

۳) اثر یائسگی روی پوست:

 

در این دوران افت هورمون‌ها و کمبود هورمون استروژن، باعث پیری پوست شده و ریزش مو شروع می‌شود و در برخی نواحی طاسی ایجاد می‌کند. تمام این عوامل باعث چروکیدگی پوست در دوران یائسگی می‌شوند که امروزه مسایل خیلی جدی هم روی آن مطرح است.

منبع : salamat.ir

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید