بازار خودروهای وارداتی ایران در اختیار کره‌ای‌ها

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

 اخباراقتصادی  ,خبرهای  اقتصادی ,واردات خودرو

نیم نگاهی به حجم واردات خودروهای مختلف به ایران در سال ٩۴ نشان می‌دهد که کره‌ای‌ها توانسته‌اند بیشترین سهم بازار خودروهای وارداتی ایران را به نام خود بزنند.

 به گزارش  اعتماد ؛به گونه‌ای که سه برند کره‌ای در ایران به تنهایی توانسته‌اند ۶٠ درصد از بازار خودروهای وارداتی ایران را به نام خود ثبت کنند.

بعد از کره‌ای‌ها طبق آمار موجود ژاپنی‌ها توانسته‌اند با ١٧ درصد سهم خودروهای وارداتی به ایران را به نام خود ثبت کنند، این در حالی است که به نظر می‌رسد چین کشور دوست دوران تحریم ایران سهم بیشتری را تصاحب می‌کند اما نارضایتی مردم ایران از کیفیت خودروهای این کشور موجب شده تا با وجود تنوع بسیار زیاد خودروهای چینی در ایران اما این کشور سهم کمتری را به نام خود ثبت کند اما ناگفته پیداست که مونتاژ خودروهای چینی- ایرانی در سهم بازار چینی‌ها از ایران محاسبه نمی‌شود و به این جهت است که کشور چشم بادامی سهم کمتری را در این ارزیابی به نام خود ثبت کرده است.

بر این‌اساس چینی‌ها با دو برند وارداتی خود توانسته‌اند ۵درصد این بازار را به نام خود بزنند؛ سهمی که برند اروپایی بی‌ام‌دبلیو در سال ٩۴، به تنهایی کسب کرده است و این برند هم توانسته است ۵درصد بازار خودروهای وارداتی ایران را به نام خود ثبت کند.

یار دیگر دوران تحریم ایران یعنی رنو هم با مابقی تولیدات خود که به‌صورت وارداتی به ایران آمده‌اند، در سال ٩۴ هفت درصد را کسب کرده است و در همین حال باقی برندهای وارداتی هم ۴درصد باقی مانده بازار را تصاحب کرده‌اند.

در همین حال آمار دو ماهه سال جاری هم نشان می‌دهد که بازهم کره‌ای‌ها صدرنشین واردات خودرو به ایران بوده‌اند و توانسته‌اند در این مدت ٣٢ درصد بازار را به نام خود بزنند. ژاپنی‌ها هم همگام با کره‌ای این بازار را برای خود حفظ کردند و ٢۶درصد بازار خودروهای وارداتی ایران را به نام خود زدند.

رنو یار دوران تحریم ایران نیز با افزایش تصاحب بازار خودروهای وارداتی در دو ماه ابتدای سال به تنهایی ٢٠درصد بازار را به دست آورد. این آمار نشان می‌دهد که سایر برندها ١٢ درصد باقی مانده را در اختیار داشته‌اند.
 

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2018 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید