با آکنه خداحافظی کنید

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

آکنه, بیماری‌ التهابی‌ مزمن‌ پوست

 

آکنه‌ بیماری‌ التهابی‌ مزمن‌ پوست است که در دوران‌ نوجوانی‌ بیشتر شایع‌ است‌، اما گاه‌ به‌شکل متناوب‌ در سنین مختلف خود را نشان می‌دهد. مشخصه‌ این‌ بیماری‌ به وجود آمدن جوش‌های چرکی و سرسیاه روی‌ صورت‌، قفسه سینه‌ و کمر است. این‌ بیماری‌ در مردان‌ شایع‌تر از زنان‌ است‌.

 

در آکنه شدید ممکن‌ است‌ کیست‌ و آبسه‌ در بدن به وجود بیاید. کیست مانند تورمی‌ بزرگتر و سفت‌تر از جوش‌های‌ معمولی‌ در پوست پدیدار می‌شود و آبسه‌ هم یک‌ ناحیه عفونی‌ متورم، ملتهب‌، دردناک‌ و حاوی‌ چرک‌ است‌.

 

آکنه اثرات روانی بسیاری روی فرد می‌گذارد و درمان آن اهمیت بسیار زیادی دارد. توصیه می‌شود که درباره بیماری آکنه تحقیق کرده و راه‌های مختلف درمان آن را بررسی کنید.

این بیماری بدون درد و صرف وقت زیاد با استفاده از طب سوزنی و روش کت گوت و طب چینی قابل درمان است.

 

در طب غربی هم روش‌های مختلفی برای کنترل جوش و آکنه وجود دارد. برای کنترل آکنه از دارویی با ترکیب ایزوترتینویین با اسم تجاری کترل استفاده می‌شود. این دارو با برداشتن و پوسته ریزی یک لایه از سطح پوست و تغییر میزان ویتامین آ در پوست موجب می‌شود سر این مجاری عروق و چربی باز بماند و خود به خود مکانیزم ایجاد جوش کمتر شود.

 

همچنین داروهای آنتی بیوتیکی مانند آزویترومایسین، سفکسین، سفلکسین هم برای این درمان تجویز می‌شود. بعد از مصرف این داروها التهاب و عفونت جوش‌ها کمتر می‌شود.

 

داروهای شبه هورمونی مانند اسپلین و لاکتون هم برای جوش داده می‌شود و این دارو با تغییر میزان هورمون‌هایی که از غدد فوق کلیوی آزاد می‌شود، در درمان جوش‌ها تأثیر دارد.

 

داروی دیگری به نام فلوتامید وجود دارد که به شکل رقابتی با تستسترون عمل می‌کند و می‌تواند مکانیزم هورمونی ایجاد جوش را از بین ببرد.

 

نکته اینجاست که همه این داروها فقط موجب کنترل ایجاد جوش می‌شود و در عمل تا وقتی که پوست به این تغییر و توازن هورمونی عادت نکند، این مشکل وجود خواهد داشت.

منبع:صدف نیوز

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید