ترفندهایی برای حرف شنو کردن مردان در زندگی زناشویی!!

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

ترفندهایی برای حرف شنو کردن مردان در زندگی زناشویی!!

ارتباط خوب و موثر داشتن یکی از مهمترین نیازهای بشری را تشکیل می دهد

 

در این مقاله  چند مورد از مواردی که با رعایت آن در طول یک هفته متوجه تفاوت‌هایی در ارتباط با همسرتان خواهید شد که هرگز قبلاً با آن‌ها برخورد نداشتید را بیان می کنیم؛ این موارد و ترفندها از شوهر شما یک مرد حرف‌شنو در صورتی که به آنها پایبند باشید، خواهد ساخت

 

مردان چگونه به حرف همسرشان گوش می‌دهند؟

ارتباط خوب و موثر داشتن یکی از مهمترین نیازهای بشری را تشکیل می دهد که از طریق گفتگو کردن به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط امکان پذیر می شود. گفتگویی لذت بخش است که شنونده از کلام هایی که شنیده و گوینده به دور از خستگی و دلزدگی از مصاحبت با شنونده خشنود باشد. به طور معمول اکثر خانم‌ها راه ارتباطی و بیان احساسشان متکی بر گفتگو است و این نیاز را بیشتر از آقایان در خود حس می‌کنند. همچنین در اغلب مواقع شکایت بیشتری از اینکه توسط همسرانشان  شنیده نمی‌شوند دارند. به هر حال برای هر معضل ارتباطی راهکارهای کارآمدی وجود دارد که وضعیت ارتباطی انسان را بهبود بخشیده و کیفیت زندگی‌اش را افزایش می‌دهد.

  

روشتان را عوض کنید

در اولین گام به این بینش برسید که روش‌های گذشته کارآمد نبوده است که بتواند اتفاق خوب (شنیده شدن) را برایتان به ارمغان بیاورد پس روشتان را عوض کنید. با همسرتان در جایی صحبت کنید که هیچ‌چیز حواسش را پرت نکند. گر چه ممکن است خیلی دلتان بخواهد هر لحظه که ناراحتید به او زنگ بزنید یا زمانی که در محل کار سرش شلوغ است پای تلفن به درد و دل‌های شما گوش بدهد اما این روش نتیجه خوبی نخواهد داشت.

بهترین مکان برای حرف زدن جایی است  که آرام و به دور از هیاهوی موبایل و تلویزیون باشد. اگر بچه دارید صبوری کنید تا او بخوابد یا در خانه نباشد تا مانع حرف زدنتان نشود.

 

نشان بدهید که موضوع مهم است

همه ما زندگی پرمشغله ایی داریم به همین دلیل باید به لحن گفتارمان در مورد مسائل مهم توجه کنیم. همسرتان باید متوجه شود که چه زمانی شما واقعاً به توجه کامل او احتیاج دارید. همهٔ ما لحظاتی بیاد داریم که به همسرمان گفته‌ایم “بله عزیزم” بدون آنکه به ادامه صحبت هایش گوش داده باشیم.

 

پس اگر کمی طول بکشد تا همسرتان به این درک برسد که درباره مسئلهٔ مهمی صحبت می‌کنید به خودتان نگیرید. به‌طور مثال یکی از بهترین روش‌ها برای نشان دادن اهمیت موضوع  این است که : به همسرتان نزدیک شوید و با لحن متفاوت از گفتگوی معمولی‌تان صحبت کنید. البته این بدین معنا نیست که سر همسرتان داد بزنید تا متفاوت باشید، بلکه کافی است لحنتان تغییر کند تا همسرتان متوجه  اهمیت موضوع شود.

  

لطفاً فقط مشکل امروزتان را با زمان معین مطرح کنید

طبیعی است که بین هر زن‌ و شوهری اختلافاتی وجود دارد اما شما می‌توانید با جدا کردن مشکلات امروزتان از مشکلات قبلی زندگی مشترکتان روی حل همان یک مسئله تمرکز کنید. وقتی شما دقیقاً به همسرتان نگویید که مشکل اصلی که برای شما پیش‌آمده چیست و یا سعی کنید با مقدمه‌ چینی و کم‌کم موضوعی را مطرح کنید همسرتان تمرکزش را نسبت به گفته‌های شما از دست خواهد داد.   

 

هنگام شروع صحبتتان به‌طرف مقابل بگویید که حرف‌هایتان چقدر زمان می‌برد و این اندازه زمانی را رعایت کنید. مردها برای انجام دادن هر کاری میزانی انرژی به آن اختصاص می دهند به همین دلیل هنگامی‌که انرژی بیش‌ازاندازه برای کاری صرف می‌کنند، ناراحت و نگران می‌شوند. هدر دادن انرژی به آن‌ها این احساس را می‌دهد که کنترل همه‌چیز را ازدست‌داده‌اند و این احساس باعث تنفرشان نسبت به تکرار گفتگو می‌شود. سال‌های سال است که تحقیقات نشان داده زنان در مقایسه با مردان از تعداد بیشتری کلمات برای بیان منظورشان استفاده می‌کنند. پژوهش‌ها بیان می کند که زنان در یک روز عادی از ۲۵۰۰۰ کلمه استفاده می‌کنند درحالی‌که مردان در یک روز عادی ۱۵۰۰۰ کلمه به کار می‌برند. 

 

مشکل اصلی اینجاست که مردان این ۱۵۰۰۰ کلمه را هنگامی‌که از محل کار به خانه آمده‌اند، استفاده کرده‌اند. تحقیقات جدیدترین تفاوت میان تعداد کلماتی که در روز توسط مردان و زنان به کار می‌رود را تأیید کرده است و برخی پژوهش‌ها حتی تفاوتی بیش از ۱۰۰۰۰ کلمه را نشان می‌دهد! زنان از حرف زدن و داستان گفتن برای شروع دوستی استفاده می‌کنند. مردان برای تبادل اطلاعات از حرف زدن استفاده می‌کنند و به همین دلیل هنگام حرف زدن میان آن‌ها فقط واقعیت‌ها ردوبدل می‌شود. آن‌ها با سؤالاتی مثل «چه کسی آخرین گل را در مسابقات فوتبال جام جهانی به ثمر رساند؟» اطلاعات همدیگر را محک می‌زنند اگر طرف مقابل پاسخ به این سؤال را بداند، نمره‌ای مثبت به خود اختصاص داده است و اگر پاسخ به این سؤال را نداند، کسی که سؤال را طرح کرده نمره‌ای مثبت می‌گیرد.

 

وقتی شما به همسرتان توضیح دهید موضوعی که قرار است در موردش باهم صحبت کنید چیست همسرتان مشتاقانه‌تر وبا آرامش بیشتری خودش را برای گفتگو با شما آماده می‌کند.

 

اکثر خانم‌ها راه ارتباطی و بیان احساسشان متکی بر گفتگو است

 

غر زدن را کنار بگذارید

وقتی شما به همسرتان غر می‌زنید او احساس گناه کرده و سعی دارد به هر نحوی خودش را از این اتهام تبرئه کند. به هر دلیلی همسر شما از صبح تا به‌ حال با وجود اینکه شما بارها و بارها خواسته‌تان را تکرار کرده اید قدمی برای انجام آن برنداشته است پس بهتر است از تکرار این روش دست‌ بردارید.

 

مردها یاد گرفته اند در مقابل غر مقاومت شان را بالا ببرند. آنها وقتی با چنین رفتاری از طرف همسرانشان مواجه می‌شوند  خودشان را بچه ای می بینند که قرار است از موضع قدرت رفتارشان اصلاح شود. این بار به‌جای تضعیف روحی مرد زندگی‌تان با قدردانی از نکات مثبت اش حس ارزشمندی را در او تقویت کنید و مطمئن باشید با این روش همسرتان انگیزه بیشتری برای شنیدن حرف‌های شما خواهد داشت.

  

همسرتان را مورد احترام قرار دهید

نشان دادن احترام کافی به روشی که شوهرتان را راضی کند کلید اصلی برای شنوا کردن اوست. مردها معمولاً تمایل دارند روی عمل شما تمرکز کنند تا روی حرفی که می‌زنید. نشان دادن احترام به او می‌تواند شامل دادن فضا به او وقتی‌که از سرکار به خانه می‌آید باشد. شوهر شما نیاز به زمان دارد تا به آرامش برسد.

  

زبان عشقی او را یاد بگیرید

زن‌ها و مردها به‌صورت کاملاً متفاوتی ارتباط برقرار می‌کنند اما معنی‌اش این نیست که یکی بهتر از دیگری است. زنان سعی می‌کنند انعطاف‌پذیرتر باشند در نتیجه قادر هستند خود را با روش ارتباطی که شوهرشان به آن نیاز دارد منطبق کنند.

 

زنان دوست دارند در یک رابطه مورد تحسین قرار بگیرند درحالی‌ که مردان دوست دارند مورداحترام باشند. زنان در زمینهٔ تطبیق دادن انعطاف‌پذیرترند و مردان می‌خواهند که رهبر باشند. دانستن اینکه مردان به دنبال احترام هستند و تمرین برای با احترام صحبت کردن با او کاری مهم است.

  

از ابراز هیجانات و احساسات دوری‌کنید

ابراز احساسات و هیجاناتی مثل گریه کردن در مذاکرات می‌تواند به‌ سادگی جایگاهتان را به خطر بیندازد. مردان در اجتماع کمتر از زنان احساساتشان را به نمایش می گذارند و این برگرفته از باورها و تربیت‌ها و گاها ویژگی‌های مردانه آن‌هاست.

 

گاهی فردی که اشک می‌ریزد این پیام نهانی را به شنونده می‌دهد که توانایی انجام کاری را ندارد. گریه کردن، در مقابل کسانی را که احساساتشان را سرکوب کرده‌اند ناراحت و عصبانی می‌کند. 

 

اگر چنین افرادی دوست ندارند با احساسات خودشان روبه‌رو شوند، قطعاً از رویارویی با احساسات و هیجانات دیگران هم ناراحت می‌شوند و از طرفی گاهی مردان احساس می‌کنند زنانی که گریه می‌کنند در حال فریب دادنشان هستند. حال اگر همسر شما از آن دسته مردانی است که این‌گونه به مسئله گریه در زنان می‌نگرد پس بهتر است اگر احساس می‌کنید که نیاز به گریه کردن دارید، جلسه مذاکره را برای مدتی ترک و به مکان دیگری رفته و گریه کنید. هنگامی‌که گریه‌تان تمام شد نفس عمیقی بکشید و دوباره به جلسه مذاکره بازگردید. اگر همواره عادت به گریه کردن دارید، سعی کنید این رفتارتان را تغییر دهید؛ چون هر رفتاری که متداوم باشد پس از مدتی تبدیل به ویژگی رفتاری خواهد شد و بعد از مدتی این عمل تان مورد توجه قرار نمی گیرد آنگاه شما احساس شکست می کنید.

 

منبع: seemorgh.com

 

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

۵۰ دیدگاه
 1. Osvaldo 2 ماه قبل

  Most actors make investments their time and efforts
  poorly.

 2. hack 2 ماه قبل

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote
  the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a bit, but instead of
  that, this is magnificent blog. A fantastic read. I will definitely be back.

 3. Kathlene 2 ماه قبل

  Most actors make investments their time and efforts poorly.

 4. Elizabeth 3 هفته قبل

  Licensed Monetary Planner Board of Requirements Inc.

 5. Barrett 3 هفته قبل

  Licensed Financial Planner Board of Standards Inc.

 6. www.qhnbld.com 3 هفته قبل

  Investments in most securities contain dangers.

 7. Steven 3 هفته قبل

  Investor researches stocks, bonds, and so on.

 8. financial advisor magazine ce 3 هفته قبل

  With investing, your capital is in danger.

 9. financial advisor magazine 3 هفته قبل

  Investments in most securities involve dangers.

 10. Jada 3 هفته قبل

  With investing, your capital is at risk.

 11. investor advice canada 3 هفته قبل

  Investor researches shares, bonds, etc.

 12. Ida 3 هفته قبل

  Certified Monetary Planner Board of Standards Inc.

 13. Investments in most securities involve risks.

 14. financial advisor salary 2018 3 هفته قبل

  With investing, your capital is in danger.

 15. Jasmin 3 هفته قبل

  Investor researches shares, bonds, and so on.

 16. Donna 3 هفته قبل

  Investor researches stocks, bonds, and so on.

 17. Stephan 3 هفته قبل

  Licensed Monetary Planner Board of Standards Inc.

 18. chibi.bbs.365tcmall.com 3 هفته قبل

  With investing, your capital is in danger.

 19. Matilda 3 هفته قبل

  Certified Monetary Planner Board of Requirements Inc.

 20. Marguerite 3 هفته قبل

  Investments in most securities contain risks.

 21. financial advisor magazine ce 3 هفته قبل

  Certified Monetary Planner Board of Standards Inc.

 22. financial advisor salary 3 هفته قبل

  Investments in most securities involve dangers.

 23. Jamal 2 هفته قبل

  Investments in most securities involve risks.

 24. Dacia 2 هفته قبل

  With investing, your capital is in danger.

 25. financial advisor degree 2 هفته قبل

  With investing, your capital is at risk.

 26. Investor researches shares, bonds, etc.

 27. www.instagram.com 2 هفته قبل

  Great article. I will be dealing with many of these issues as well..

 28. mylife.com 2 هفته قبل

  Having read this I thought it was rather enlightening.
  I appreciate you finding the time and energy to put this short article together.
  I once again find myself personally spending a significant amount of
  time both reading and leaving comments. But so what,
  it was still worthwhile!

 29. whitepages 1 هفته قبل

  I couldn’t resist commenting. Very well written!

 30. whitepages 1 هفته قبل

  I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself or did you hire someone to do it for you?
  Plz reply as I’m looking to create my own blog and would like
  to find out where u got this from. kudos

 31. whitepages 1 هفته قبل

  Very good article! We will be linking to this particularly great content on our website.
  Keep up the good writing.

 32. whitepages 1 هفته قبل

  Appreciate the recommendation. Will try it out.

 33. Candelaria 1 هفته قبل

  Investments in most securities involve risks.

 34. whitepages 1 هفته قبل

  Hi there just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the pictures aren’t loading correctly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue.

  I’ve tried it in two different browsers and both show the same
  results.

 35. whitepages 1 هفته قبل

  I do accept as true with all the concepts you have offered
  to your post. They are very convincing and can certainly work.
  Still, the posts are very short for beginners. May you please prolong them a
  little from next time? Thanks for the post.

 36. bausch.co.nz 1 هفته قبل

  That is really interesting, You are an excessively skilled blogger.
  I’ve joined your rss feed and stay up for
  in search of more of your excellent post. Also, I’ve shared your website in my social networks

 37. whitepages 1 هفته قبل

  Howdy! This article could not be written any better! Reading through this
  article reminds me of my previous roommate! He constantly kept
  talking about this. I am going to forward this article to him.
  Fairly certain he will have a great read. I appreciate you for sharing!

 38. bikinitop.ru 1 هفته قبل

  Have you ever thought about creating an e-book or guest authoring
  on other blogs? I have a blog based upon on the same subjects you discuss and would really
  like to have you share some stories/information. I know my subscribers would appreciate your work.
  If you are even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

 39. apptube.podnova.com 1 هفته قبل

  I am sure this paragraph has touched all the internet viewers, its really really pleasant piece of writing on building up new web site.

 40. whitepages 7 روز قبل

  Heya i’m for the first time here. I came across this board and
  I find It truly useful & it helped me out a lot. I hope
  to give something back and aid others like you helped me.

 41. whitepages 7 روز قبل

  Hey there I am so glad I found your webpage, I really found you by mistake, while I was browsing on Digg for something else,
  Anyhow I am here now and would just like to say thanks for a
  marvelous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it
  all at the minute but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read
  much more, Please do keep up the excellent job.

 42. blockads.fivefilters.org 6 روز قبل

  Hi, Neat post. There’s a problem along with your web site in internet explorer, would check this?
  IE nonetheless is the marketplace leader and a good section of other folks will pass over
  your great writing because of this problem.

 43. k-to.ru 6 روز قبل

  My brother recommended I might like this web site.

  He was totally right. This post truly made my day.
  You can not believe just how much time I had spent for this information! Thank you!

 44. whitepages 6 روز قبل

  It is appropriate time to make some plans for the
  future and it’s time to be happy. I have read this post and if I
  could I wish to suggest you some interesting things or advice.
  Maybe you can write next articles referring to this article.
  I wish to read more things about it!

 45. whitepages 6 روز قبل

  It is the best time to make some plans for the future and it’s
  time to be happy. I’ve read this post and if I could I
  want to suggest you few interesting things or suggestions.
  Perhaps you can write next articles referring to this article.
  I desire to read more things about it!

 46. I used to be suggested this website via my cousin. I am no longer positive whether
  this put up is written by means of him as nobody else recognize such targeted approximately
  my trouble. You’re wonderful! Thank you!

 47. whitepages 5 روز قبل

  I always emailed this webpage post page to all my associates,
  because if like to read it afterward my links will too.

 48. http://www.stanki.by 5 روز قبل

  I just could not leave your site before suggesting
  that I actually enjoyed the usual info a person provide in your guests?
  Is going to be back often to check up on new posts

 49. Awesome! Its actually remarkable paragraph, I have got much
  clear idea regarding from this post.

 50. Some are small enough to be towed behind vehicles.

  Englewood Towing Service, 3940 S. Grove St. Engelwood, CO 80110,
  (۳۰۳) ۶۲۲-۵۶۱۷

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2018 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید