تشخیص هشت سرطان با یک آزمایش ساده خون

تشخیص هشت سرطان با یک آزمایش ساده خون

 

تشخیص سرطان های متفاوت با یک آزمایش,ابتلا به سرطان

حساسیت آزمایش در افرادی که در مرحله اول سرطان هستند بسیار پایین است

 

محققان به تازگی از امکان شناسایی هشت نوع سرطان با استفاده از یک آزمایش خون خبر داده اند که می تواند تومورها را پیش از پخش شدن در بدن شناسایی کند.

 

پیش از اجرای این آزمایش که CanserSEEK یا سرطان یاب نام دارد، روی انسان ها به مطالعات بیشتری نیاز خواهد بود اما پس از تایید نهایی همه انسان ها می توانند با پرداخت ۵۰۰ دلار به آن دسترسی داشته باشند.

 

محققان دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا در پژوهشی که ۱۰۰۵ بیمار مبتلا به سرطان در آن مشارکت داشتند، متوجه شدند این آزمایش می تواند با دقت ۷۰ درصدی تومورها را در بدن آنها شناسایی کند. تومورهای سرطانی در بخش های مختلف بدن از جمله تخمدان، کبد، معده،‌لوزالمعده،مری روده بزرگ، ریه و سینه شناسایی شدند. در پنج نوع از این سرطان ها، تخمدان، کبد،‌معده، لوزالمعده و مری، هیچ آزمایش غربالگری برای افرادی که در معرض خطر متوسط ابتلا قرار دارند،‌ وجود ندارد. آزمایش جدید می تواند با حساسیت ۶۹ تا ۹۶ درصدی این بیماری ها را شناسایی کند.

 

در ۸۳ درصد از موارد این آزمایش حتی توانست موقعیت تومورها را از نظر آناتومیکی شناسایی کند. در آزمایش کاملا غیر تهاجمی و براساس تحلیل جهش DNA در ۱۶ ژن سرطانی و همچنین شدن میزان ۱۰ زیست نشانگر پروتئینی در چرخش است. محققان هدف این آزمایش را شناسایی بیماری حتی پیش از آنکه بیماری به سطح نشان دادن علائم برسد می دانند.

 

پیتر گیبس، پژوهشگر کانادایی که این آزمایش را مورد استفاده قرار داده‌است،‌ امیدوار است این روش بتواند جان هزاران نفر را به سرعت و بدون هزینه زیاد نجات دهد. او گفته است که این روش به معنی آن است که برای اولین بار می توان با یک آزمایش خون، وجود انواع سرطان را به سرعت داد در حالیکه با روش های کنونی، برای تشخیص آنها باید در انتظار ظهور علائم بیماری ماند.

 

با توجه به افزایش احتمال ابتلای به سرطان در سنین بالاتر عمر، روش جدید را می توان به طور وسیع و مرتب، مثلا سالانه، برای این گروه سنی به کار برد. همچنین آزمایش افرادی که به دلایل مختلف ممکن است با خطر بیشتر ابتلای به این بیماری مواجه باشند قادر به تشخیص به موقع و موفقیت در درمان است اما حساسیت آزمایش در افرادی که در مرحله اول سرطان هستند بسیار پایین است.

 

منبع : تلگراف – hamshahrionline.ir

یک نظر
  1. viagra on line 3 هفته قبل

    No matter if some one searches for his required thing, so he/she needs to be available that in detail, thus that thing is maintained over here.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2018 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید