خواص درمانی گیاه پنجه شیطان

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

خواص درمانی گیاه پنجه شیطان

پزشکان سنتی قرن‌ها است برای درمان بیماری‌های گوارشی پنجه شیطان را تجویزمی کنند

 

فواید گیاه پنجه شیطان
پنجه شیطان یکی از داروهای خانگی برای آرتریت است. اما این تنها مزیت این گیاه برای بدن نیست؛ مانند زردچوبه، پنجه شیطان به عنوان یک ضدالتهاب طبیعی عمل می‌کند و مانند پنجه گربه برای از بین بردن علائم آرتروز ومشکلات گوارشی استفاده می‌شود.

همچنین در بعضی تحقیقات که در کنار بروملائین، آنزیم استخراج شده از ساقه گیاه آناناس و برخی میوه‌های دیگر، انجام گرفته، راهی برای از بین بردن درد مفاصل به ویژه در ارتباط با آرتریت توسط گیاه پنجه شیطان یافت شده است. حتی اگر شما به دنبال یک داروی ضد درد نباشید، دیگر خواص این گیاه هم می‌تواند برایتان جذاب باشد، به عنوان مثال حداقل یک گزارش اولیه وجود دارد که نشان می‌دهد پنجه شیطان خاصیت ضدسرطانی دارد.

آشنایی با پنجه شیطان 
اصطلاح «پنجه شیطان» یا «ریشه پنجه شیطان» اشاره به گیاه “هارپاگوفیتوم پروکامبِنس”، یک گیاه یافت شده در جنوب آفریقا و ماداگاسکار دارد. در فرم تکمیلی، پنجه شیطان از ریشه‌های خشک شده این گیاه حاصل می‌شود. پزشکان سنتی و مردم آفریقایی و اروپایی قرن‌ها برای درمان بیماری‌های گوارشی، کاهش تب، کاهش درد و درمان برخی علائم حاملگی، پنجه شیطان را تجویز کرده‌اند.

اغلب گمان می‌کردند که مزایای پنجه شیطان به علت وجود ایریدوئیدگلیکوزیدهای ارزشمند موجود در آن، مانند هارپاگوسید، است. ایریدوئیدها ترکیبات ضدالتهابی هستند که بیشتر در گیاهان یافت می‌شوند و به مولکول‌های گلوکز متصل می‌گردند. به همین دلیل است که کل ترکیب ایریدیوئیدگلوکوزید نامیده می‌شود. ریشه پنجه شیطان، به گفته انجمن دانشمندان فیتوتراپی اروپایی، باید حاوی حداقل یک درصد هارپاگوسید باشد.

پنجه شیطان همچنین حاوی بیوفلاونوئیدهای مفید و فیتواسترول‌ها است که آنتی‌اکسیدان‌های گیاهی با خواص ضد اسپاسم می‌باشند (به همین علت از آن در درمان مشکلات گوارشی کمک می‌گیرند)

 

خواص درمانی پنجه شیطان
فرانسه، پنجه شیطان را با این خاصیت که به طور سنتی برای تسکین علائم و اختلالات دردناک مفصلی مورد استفاده قرار گرفته، تأیید کرده است. انجمن دانشمندان فیتوتراپی اروپایی نیز مزیت این گیاه در درمان آرتریت دردناک، تاندونیت، از دست دادن اشتها و ریفلاکس اسید معده مورد تأیید قرار داده است.

هارپاگوفیتوم به معنای واقعی کلمه به عنوان “قلاب گیاهی” در یونانی ترجمه می‌شود. دیگر موارد استفاده سنتی از پنجه شیطان شامل تقویت سلامت قلب، کاهش علائم نقرس، بهبود سوزش سردل و کاهش درد کمر، قفسه سینه و سردرد است.

– تسکین آرتریت
بیشترین تحقیقات در مورد مزایای استفاده از پنجه شیطان، توانایی آن در کاهش علائم استئوآرتریت است. طبق یک مطالعه ژاپنی، پنجه شیطان، به ویژه ترکیب هارپاگوساید، موجب کاهش قابل توجه التهاب آرتریتی در یک گروه از موش‌ها شد. به طور کلی، پنجه شیطان توسط بسیاری از متخصصان پزشکی به عنوان درمان حمایتی از روماتیسم همراه انحطاط و دردناک، پذیرفته شده است. بیماری‌های روماتیسمی شامل تشخیص‌هایی مانند استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید (یک بیماری خود ایمنی)، لوپوس، اسپوندیلیت آنکیالوز و سندرم سوزنر است. همه این اختلالات با التهاب مزمن و معمولاً درد مفصلی، ماهیچه‌ای و بافت فیبروزی مشخص می‌شوند.

هنگامی که بیماران مبتلا به اختلالات مختلف آرتریت مورد بررسی قرار گرفتند، این موضوع آشکار شد که پنجه شیطان به میزان قابل توجهی درد در دست، مچ دست، آرنج، شانه، لگن، زانو و کمر را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، همان مطالعه نشان داد که کیفیت زندگی برای اکثر بیماران بهبود یافته و در واقع، ۶۰ درصد از آن‌ها توانستند مصرف داروهای دیگر ضددرد را کاهش دهند یا متوقف کنند.

یکی دیگر از آزمایش‌ها، بهبود در میزان درد را در بیش از ۲۲ درصد و به میزان ۴۵ درصد برای انواع مختلف درد استئوآرتریت نشان داد. در این تحقیق تنها دو عارضه جانبی جزئی (ریفلاکس اسید و احساس سیری) در ۷۵ بیمار دیده شد.

میزان اثربخشی یک مکمل حاوی پنجه شیطان، زردچوبه و برملائین نیز بر دردهای روماتیسمی مشخص شده است که نشان می‌دهد ترکیب این سه ماده گیاهی، جایگزینی مطمئن برای NSAID ها (داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی) برای بیماران مبتلا به اختلالات مفصلی همراه انحطاط مانند استئوآرتریت هستند.

 

 پنجه شیطان می‌تواند درد آرتریت را تسکین دهد

– کاهش وزن
جالب است، این ریشه ضدالتهابی همچنین ممکن است راه جدیدی برای کاهش وزن باشد. یک مطالعه نشان داده که پنجه شیطان می‌تواند گرلین یا همان هورمون گرسنگی را متوقف کرده و یا سرعت تولید آن را آهسته‌تر کند. با کاهش فشارهای گرسنگی، افرادی که پرخوری را تجربه می‌کنند دچار کاهش اشتها شده که این به کاهش وزنشان کمک می‌کند.

همچنین ممکن است این گیاه به افراد مبتلا به چاقی، به طور بالقوه به جلوگیری از بیماری قلبی مرتبط با وزن (سخت شدن شریان‌ها) با روش خاصی که باعث سرکوب التهاب می‌شود، کمک کند.

مسکن طبیعی
اگرچه گفته شد که پنجه شیطان می‌تواند درد آرتریت را تسکین دهد، اما مزیت این گیاه در کاهش درد به همین‌جا ختم نمی‌شود؛ با این که این مزیت به‌خوبی درک نشده است، اما پنجه شیطان می‌تواند التهاب و دردهای التهابی را در حالات مختلف، مانند دردهای حاد، با عوارض جانبی ناچیز در حدود ۳ درصد از بیماران، کاهش دهد.

برخی منابع همچنین پنجه شیطان را به عنوان راهی در تسکین درد سیاتیک توصیه می‌کنند که البته لازم به ذکر است که هنوز در این زمینه مطالعات دقیقی صورت نگرفته است.

درمان بالقوه لنفوما
درحالیکه تحقیق در این زمینه هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد پنجه شیطان می‌تواند به پسرفت لنفوم‌ فولیکولار کمک کند.
در یک واحد سرطانی در یک بیمارستان، پزشکی متوجه شد که لنفوم یک بیمار پس از ۱۰ ماه بدون شیمی‌درمانی، بهبود جزئی پیدا کرده است. بیمار پزشک را از مصرف دو مکمل که یکی از آن‌ها پنجه شیطان بود، باخبر کرد. پس از آشنا شدن با این درمان طبیعی، یکی دیگر از بیمارانی که در گروه حمایتی قرار داشت، ابتدا از پنجه شیطان استفاده کرد و پس از آن ۱۱ ماه پسرفت مشابه این بیماری را تجربه کرد که نیز به مدت چهار سال ادامه یافت.

مبارزه با التهاب مزمن
یکی دیگر از دلایل ارزشمندی پنجه شیطان، توانایی آن در کاهش التهاب است که ریشه بسیاری از بیماری‌ها است. تحقیقات کنونی نشان می‌دهد که پنجه شیطان می‌تواند به مهار فاکتور نکروز تومور آلفا، سیتوکینین (پروتئین سلولی-سیگنالینگ) که در التهاب طبیعی بدن دخیل است، کمک کند.

این مسئله مهم است زیرا وقتی TNF-alpha بیش از حد فعال است، التهاب مزمن رخ می‌دهد که منجر به انواع بیماری‌ها شود. در واقع، مهار TNF-alpha یک موضوع مهم در پیشگیری از بیماری‌های التهابی مانند بیماری‌های روماتیسمی، پسوریازیس، آرتریت پسوریازیس و بیماری التهابی روده است.

غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها
یکی دیگر از راه‌های اصلی پنجه شیطان در جلوگیری از بیماری‌ها به علت وجود آنتی‌اکسیدان‌های بسیاری است که در خود دارد. پنجه شیطان به ویژه غنی از آنتی‌اکسیدان‌های محلول در آب است.
در واقع، برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از مزایای ضدالتهابی پنجه شیطان ممکن است در نتیجه این آنتی‌اکسیدان‌ها باشند.

کمک به هضم غذا
همان‌طور که قبلاً ذکر شد، پنجه شیطان می‌تواند موجب مهار فاکتور نکروز تومور آلفا شود که روشی درمانی برای بیماری التهاب روده است. التهاب بیشترین اثر را در فرایند هضم دارد.
آنتی‌اکسیدان‌ها و خواص ضدالتهابی پنجه شیطان ممکن است به عنوان یک درمان مؤثر برای این دسته از بیماری‌ها، از جمله کولیت اولسراتیو و بیماری کرون باشد.

حمایت از سلامت کلیه‌ها
یکی دیگر از مزایای این گیاه که هنوز مطالعات پیشرفته‌ای روی آن صورت نگرفته است، اثر درمانی آن بر روی گروهی از بیماری‌های کلیوی به نام بیماری‌های گلومرولی است. این بیماری‌ها مربوط به التهاب است و به بیماری‌هایی اطلاق می‌شود که به فیلترهای کوچک کلیه که خون را پاک می‌کنند، آسیب می‌رساند.

عصاره پنجه شیطان به مهار تشکیل نوعی از نیتریت‌ها کمک می‌کند که نشان می‌دهد که این عصاره ممکن است داروهای ضدالتهابی بالقوه در درمان بیماری‌های التهابی گلومرولی محسوب شوند.

عوارض جانبی احتمالی
اطلاعات کافی در مورد عوارض احتمالی پنجه شیطان وجود ندارد. اکثر منابع می‌گویند اگر شما باردار یا در دوران شیردهی هستید، بهتر است از مصرف آن اجتناب کنید زیرا نتایج ناشناخته است.

افراد مبتلا به مشکلات قلب، فشارخون بالا، فشارخون پایین، دیابت، سنگ کلیه یا بیماری زخم معده باید از پنجه شیطان جلوگیری کنند.

گزارش‌های دیگری نیز نشان می‌دهد که پنجه شیطان می‌تواند تولید اسید معده را افزایش دهد، بنابراین اگر شما از سوزش سردل مزمن رنج می‌برید، ممکن است یک عامل در نظر گرفته شود.
یک گزارش موردی در سال ۲۰۱۵، پرفشاری سیستمیک (فشارخون بالا) را در بیمار مصرف‌کننده پنجه شیطان نشان داد.

بعضی از داروها به طور بالقوه می‌توانند با پنجه شیطان تداخل داشته باشند؛ از جمله داروهایی که توسط کبد تغییر می‌کند، زیرا پنجه شیطان ممکن است باعث کند شدن فرایند شکسته شدن این مواد توسط کبد شود. داروی انعقاد خون وارفارین (با نام‌های تجاری مانند کومادین و یانتوون) نیز ممکن است تحت تأثیر این گیاه قرار بگیرد.

داروهای دیگر که ممکن است با روش‌های جزئی با پنجه شیطان تعامل داشته باشند، شامل گلیکوپروتئینP، مسدودکننده‌های H2 و مهارکننده‌های پمپ پروتئین یا PPI هستند.

منبع:
afkarnews.com

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

۸۲ دیدگاه
 1. vong bi nsk 1 ماه قبل

  I truly appreciate this blog article.Really looking forward to read more. Really Cool.

 2. Quick Logo design 1 ماه قبل

  problems? A number of my blog visitors have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great in Opera.

 3. this website 1 ماه قبل

  Keep up the excellent work, I read few blog posts on this website and I think that your website is real interesting and has got sets of great info.

 4. here 1 ماه قبل

  wish for enjoyment, since this this web site conations really nice funny information too.

 5. Pattie 1 ماه قبل

  I truly love your site.. Pleasant colors & theme.

 6. gmail daftar 4 هفته قبل

  I was suggested this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem. You are incredible! Thanks!

 7. Bandar Poker Terpercaya 4 هفته قبل

  Normally I do not read article on blogs, but I wish to say that this write-up very compelled me to try and do so! Your writing taste has been amazed me. Thanks, very great post.

 8. travel sites 4 هفته قبل

  Major thanks for the post.Much thanks again. Really Great.

 9. His Secret Obsession Phrases 4 هفته قبل

  Major thanks for the post.Really looking forward to read more. Really Great.

 10. check here 4 هفته قبل

  This page definitely has all the information I needed concerning this subject and didn at know who to ask.

 11. have a nice day 4 هفته قبل

  Witty! I am bookmarking you site for future use.

 12. Helga 4 هفته قبل

  If you could email me with some hints about how you made your site look this good , Id appreciate it!

 13. Reena 4 هفته قبل

  Muchos Gracias for your blog post.Thanks Again. Want more.

 14. Latasha 4 هفته قبل

  wonderful post, very informative. I wonder why the opposite specialists of this sector do not understand this. You should proceed your writing. I am sure, you ave a great readers a base already!

 15. carpet cleaner Adelaide 4 هفته قبل

  This web site certainly has all of the info I wanted about this subject and didn at know who to ask.

 16. https://388poker.me/ 4 هفته قبل

  This site really has all the info I needed concerning this subject and didn at know who to ask.

 17. baby cloths 4 هفته قبل

  Merely wanna admit that this is very helpful , Thanks for taking your time to write this.

 18. fire extinguisher companies 3 هفته قبل

  indeed, investigation is having to pay off. So happy to possess found this article.. of course, analysis is having to pay off. Wonderful thoughts you possess here..

 19. payday loans 3 هفته قبل

  I truly appreciate this blog post.Really looking forward to read more.

 20. girls school uniforms 3 هفته قبل

  Pretty! This has been an extremely wonderful article. Thank you for supplying these details.

 21. Singapore Tattoo Shops 3 هفته قبل

  Pretty! This has been an incredibly wonderful post. Thank you for supplying this info.

 22. Thanks For This Blog, was added to my bookmarks.

 23. His Secret Obsession Reviews 3 هفته قبل

  Super-Duper site! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also

 24. pron tube 3 هفته قبل

  Very nice write-up. I absolutely love this site. Continue the good work!

 25. this website 3 هفته قبل

  You made some really good points there. I looked on the net for more info about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.

 26. daftar sbobet 3 هفته قبل

  This is a topic that as near to my heart Take care! Where are your contact details though?

 27. baterias de litio carretillas 3 هفته قبل

  Your style is really unique in comparison to other people I ave read stuff from. Thank you for posting when you have the opportunity, Guess I will just book mark this web site.

 28. artlife 3 هفته قبل

  This website was how do you say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Thanks a lot!

 29. Florrie 3 هفته قبل

  Wonderful put up, definitely regret not planning towards the USO style dinner. Keep up the excellent get the job done!

 30. Reiko 3 هفته قبل

  This very blog is no doubt educating and also informative. I have picked helluva useful stuff out of this blog. I ad love to go back over and over again. Thanks!

 31. Kymberly 3 هفته قبل

  Just my opinion, it might make your posts a little bit more interesting.

 32. Game Online 3 هفته قبل

  Very neat article.Thanks Again. Awesome.

 33. lowest price of Canon 1300d 3 هفته قبل

  Thanks a lot for sharing this with all of us you really recognise what you are speaking approximately! Bookmarked. Please also visit my website =). We may have a hyperlink change agreement among us!

 34. Thanks a lot for the post.Really looking forward to read more. Will read on

 35. Ferrari 458 Armytrix Exhaust 3 هفته قبل

  I wanted to thank you for this fantastic article, I certainly loved each and every small bit of it. I ave bookmarked your web site to look at the newest stuff you post.

 36. Thanks again for the blog.Really looking forward to read more. Great.

 37. to my friends. I am confident they will be

 38. Tonia 2 هفته قبل

  onto a friend who was conducting a little homework on this.

 39. Camelia 2 هفته قبل

  we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free

 40. Bagdad Club Barcelona 2 هفته قبل

  It as not that I want to duplicate your web site, but I really like the design. Could you tell me which style are you using? Or was it custom made?

 41. Stripper Barcelona 2 هفته قبل

  Very nice article and straight to the point. I am not sure if this is truly the best place to ask but do you folks have any ideea where to employ some professional writers? Thank you

 42. click here 2 هفته قبل

  This website was how do I say it? Relevant!! Finally I ave found something which helped me. Thank you!

 43. may hut mui 2 هفته قبل

  Thank you ever so for you article.Thanks Again. Cool.

 44. to learn more 2 هفته قبل

  Im obliged for the post.Really thank you! Will read on

 45. Salaam everyone. May Allah give peace, Love and Harmony in your lives for the NEW YEAR.

 46. Keisha 2 هفته قبل

  Very informative blog post.Thanks Again. Keep writing.

 47. Johnna 2 هفته قبل

  thing to be aware of. I say to you, I certainly get

 48. Sheena 2 هفته قبل

  Very neat blog.Really looking forward to read more.

 49. Mikaela 2 هفته قبل

  I think this is a real great article.Really looking forward to read more. Much obliged.

 50. William 2 هفته قبل

  This is a topic which is near to my heart Best wishes! Where are your contact details though?

 51. Instagram Story Viewer 1 هفته قبل

  Regards for helping out, great info. I have witnessed the softening of the hardest of hearts by a simple smile. by Goldie Hawn.

 52. Website 1 هفته قبل

  Precisely what I was looking representing, welcome the idea for submitting. Here are customarily a lot of victories inferior than a defeat. by George Eliot.

 53. home decor and accessories 1 هفته قبل

  Rattling clean site, thankyou for this post.

 54. Laptop Stand - what is Light 1 هفته قبل

  Thank you for your post.Much thanks again. Really Great.

 55. comprar seguidores instagram 1 هفته قبل

  ta, aussi je devais les indices de qu aen fait

 56. Bronwyn 1 هفته قبل

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you produced particular nice points in attributes also.

 57. Willena 1 هفته قبل

  weeks of hard work due to no back up. Do you have any solutions to stop hackers?

 58. latest music blogs 1 هفته قبل

  Some genuinely select posts on this website , saved to bookmarks.

 59. venta de casas usadas 1 هفته قبل

  Very good blog.Really looking forward to read more. Cool.

 60. vigrx plus ingredients 1 هفته قبل

  Really appreciate you sharing this article post.Much thanks again. Cool.

 61. to learn more 1 هفته قبل

  Just Browsing While I was browsing today I noticed a great post about

 62. this website 1 هفته قبل

  I think this is a real great article.Really looking forward to read more. Much obliged.

 63. laptop stand information 1 هفته قبل

  I truly appreciate this blog post.Much thanks again. Really Cool.

 64. live fisting fetish 1 هفته قبل

  I think you have remarked some very interesting details , regards for the post.

 65. corporation tax how to pay 7 روز قبل

  Im no professional, but I believe you just crafted an excellent point. You obviously know what youre talking about, and I can actually get behind that. Thanks for being so upfront and so truthful.

 66. Will you care and attention essentially write-up

 67. Sicbo Online Uang Asli 6 روز قبل

  to get my own, personal blog now my site; camping stove bbq

 68. hifu 5 روز قبل

  incredibly nice post, i certainly love this website, persist in it

 69. may bo dam 4 روز قبل

  It as the little changes that will make the biggest changes. Thanks for sharing!

 70. Travel view of Three Gorges | Wonder Travel Blog

 71. anchor 2 روز قبل

  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to

 72. Tonja 2 روز قبل

  that should outweigh Owens touchdowns. I think all of it

 73. Maddie 2 روز قبل

  Merely a smiling visitor here to share the love (:, btw outstanding layout.

 74. Shelba 2 روز قبل

  You ave made some really good points there. I checked on the web to find out more about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site.

 75. Thank you ever so for you blog post.Thanks Again. Want more.

 76. fit-up system 2 روز قبل

  Wow, marvelous blog format! How lengthy have you been running a blog for? you made blogging glance easy. The total look of your website is excellent, let alone the content!

 77. school uniforms 2 روز قبل

  Pretty! This has been an incredibly wonderful post. Many thanks for supplying these details.

 78. for more information 1 روز قبل

  Thanks-a-mundo for the article.Thanks Again.

 79. subarc manipulator 1 روز قبل

  Im obliged for the blog.Thanks Again. Will read on

 80. tank fit-up system 1 روز قبل

  It as exhausting to seek out knowledgeable individuals on this matter, however you sound like you know what you are speaking about! Thanks

 81. motorized pipe rollers 9 ساعت قبل

  Thanks for the article.Much thanks again. Keep writing.

 82. เมโสหน้าใส 2 ساعت قبل

  the book in it or something. I think that you

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید