درخواست دی‌میستورا برای مذاکره روسیه، ترکیه و ایران درباره سوریه

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

  اخبارسیاسی ,خبرهای  سیاسی , دی‌میستورا

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه تاکید کرد روسیه، ایران و ترکیه باید در اسرع وقت مذاکرات بیشتری درباره مساله آتش‌بس در سوریه در راستای مقابله با شرایط نگران‌کننده موجود در این کشور انجام دهند.

 به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه اسکای نیوز، استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه با اشاره به پیشنهادش برای بررسی وضعیت موجود ابراز امیدواری کرد که در اسرع وقت در آستانه نشستی برای کنترل شرایط نگران‌کننده موجود در سوریه برگزار شود.

 

دی میستورا در دور جدید مذاکرات سیاسی ژنو به عنوان میانجی برای حل بحران سوریه تلاش کرد اما احتمالا در شهر آستانه، پایتخت قزاقستان سه کشور روسیه، ایران و ترکیه مذاکرات جداگانه‌ای جهت تضمین آتش‌بس ترتیب دهند. توافقنامه آتش‌بس در سوریه از ابتدای زمان اجرایش در تاریخ ۳۰ دسامبر بسیار شکننده بوده و سه دوره مذاکره در آستانه برای برقراری آتش‌بس نهایی در این کشور موفقیت‌آمیز نبوده است.

 

شورشیان سوری این هفته بزرگترین حمله خود در طول چند ماه اخیر را علیه مناطق تحت کنترل دولت سوریه در اطراف شهر دمشق و نزدیکی شهر حماه آغاز کردند.

 

مذاکرات برای آتش‌بس در سوریه تاکنون نتایج محسوسی نداشته است. در دور اول مذاکرات سیاسی ژنو تنها یک دستور جلسه برای دور فعلی مذاکرات حاصل شد که شامل چهار موضوع بود: تدوین قانون اساسی جدید، برگزاری انتخابات جدید، تغییر ساختار حکومتی و مبارزه با تروریسم.

 

دی میستورا عصر روز جمعه گفت: انتظار معجزه و موفقیت ندارم اما انتظار شکست هم ندارم اما امیدوارم که گام‌های تدریجی در مسیر موفقیت برداشته شود.

 

بشار جعفری، رئیس هیات دولت سوریه در مذاکرات صلح پس از نشستی با دی میستورا تمامی گروه‌های مخالف سوری و حامیانشان را تروریست خواند و گفت: بحث و گفتگو درباره مبارزه با تروریسم اولویت ما در مذاکرات خواهد بود.

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید