رنگ کردن مو به روش حرفه ای ها

رنگ کردن مو به روش حرفه ای ها

رنگ کردن مو

با خرید رنگ دلخواه‌تان در خانه، موهای‌تان را رنگ کنید‎

 

در این روزها که هزینه‌های زندگی حسابی بالا رفته‌است، می‌توان با صرفه‌جویی در بعضی امور دخل و خرج خانه را با هم هماهنگ کرد، مثلا شما می‌توانید به جای رفتن به آرایشگاه و سپردن رنگ کردن موها به آرایشگر، خودتان دست به کار شوید و با خرید رنگ دلخواه‌تان در خانه، موهای‌تان را رنگ کنید؛ البته برای این کار باید دانش کافی درمورد جدول رنگ‌ها، تن‌ها و سایه‌های درون آنها، روش‌های رنگ‌ کردن و… داشته‌باشید.

 

ما در اینجا سعی کرده‌ایم تا حد ممکن این دانش را در اختیار شما قراردهیم؛ از انتخاب رنگ گرفته تا واریاسیون و اکسیدان و روش ‌های رنگ کردن در آخر هم سراغ دکتر احسانی، متخصص پوست و مو رفتیم تا ببینیم این مدل رنگ کردن مو‌ها به مو آسیب می‌رساند؟

  

در چه ظرفی رنگ‌ها را مخلوط کنید؟ 

بعد از پوشیدن دستکش مقدار لازم از رنگ مورد نظرتان را در یک ظرف غیرفلزی بریزید و بعد مقدار لازم از کرم اکسیدان را به آن اضافه کرده و در نهایت با قلم رنگ آنها را با هم مخلوط کنید تا ترکیبی یکنواخت به دست آورید.

 

البته در مارک‌های مختلف رنگ‌مو ممکن است شماره رنگ‌ها کمی متفاوت باشد بهترین کار استفاده از کاتالوگ خود آن مارک از رنگ مو است.

 

از کجای سر شروع کنید؟ 

اگر برای اولین بار است که می‌خواهید موهای‌تان را رنگ کنید، یعنی موهای طبیعی و رنگ نشده دارید، باید بیشتر دقت کنید و به گونه‌ای رنگ کنید که روی هر تار مو رنگ کافی وجود داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم در شروع کار قسمت‌های انتهایی و طولی را رنگ کنید، طوری که با ریشه مو ۵/۲ سانتی‌متر فاصله داشته باشد و ۱۰ دقیقه صبر کنید (یعنی در ابتدا به ریشه‌ها کاری نداشته ‌باشید.) ۱۰ دقیقه بعد رنگ را به ریشه مو بزنید و ۳۰ دقیقه برای موهای نازک و ۴۰ دقیقه برای موهای ضخیم صبر کنید. اما به طور عام در مورد تمامی رنگ‌ها به‌خصوص رنگ‌های روشن و مد روز، باید رنگ‌آمیزی را از پشت سر شروع کرده و به طرف جلوی سر ادامه دهید. به‌یاد داشته‌باشید در مورد رنگ‌های تیره یا پوشش‌دهنده موهای خاکستری و سفید بهتر است از جایی که موی خاکستری یا روشن بیشتر است شروع کنید (معمولا از جلوی سر).

  

اکسیدان‌ها چه تفاوتی با هم دارند؟ 

اکسیدان که به عنوان تسریع‌کننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو به‌کار می‌رود، باتوجه به نتایج مورد دلخواه شما و همچنین با تمایلات سازندگان رنگ‌ها تعیین می‌شود.

 

 اکسیدان ۱: رنگ را فقط به طور جزئی باز می‌کند. 

 اکسیدان ۲: قدرت بازکنندگی و روشن‌کنندگی بالا روی موهای سفید را دارد. 

 اکسیدان ۳: قدرت روشن‌کنندگی بالا با کمترین میزان رنگ را دارد.

 

از آنجایی‌که اکسیدان‌های با درجه بالا میزان بیشتری از سولفور موهای شما را پاک می‌کند، معمولا توصیه می‌شود از اکسیدان‌های با درجه کمتر از ۳۰ استفاده کنید. همچنین آمونیاک هم همین خطر را دارد.

  

کدام رنگ را انتخاب کنید؟ 

۱- افراد با پوست تیره: رنگـ‌هـای شـرابی، مسـی، شـاه بلوطی، فنـدقی و آجری.

 

۲- افراد با پوست روشن: بـلوند خاکـستـری یـا صدفی، قهوه ای مات، بـلونـد دودی و های‌لایت آبی یا قرمز.

 

۳- افراد با پوست‌های گندمگون و برنزه: شـیـری، گـلبـهـی، مسـی، کـرم نـخـودی، قهوه ای، فندقی و عسلی.

 

۴- افراد با پوست‌های صورتی و سرخ: کرم گلی، زیتونی تیره و قهوه‌ای تیره.

 

۵- افراد با چشم‌های آبی: آبی خاکستری، آبی تیره، قهوه ای و مشکی.

 

۶- افراد با چشم‌های کهربایی: طلایی، فندقی، مسی و قهوه ای سوخته.

  

برای رنگ کردن ریشه‌ها بدانید 

وقتی موها سفید می‌شوند، کمترین رویش ریشه‌ها می‌تواند زیبایی موهای شما را خراب کند، به همین دلیل کسانی هستند که ترجیح می‌دهند که خیلی زود به زود ریشه‌ها را رنگ کنند. برای این کار اول از همه فقط به ریشه‌ها رنگ بزنید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد رنگ مو را تا انتهای نوک ساقه بکشید و چند دقیقه صبر کنید و سپس آب بکشید. اگر بیشتر موهای‌تان سفید است اول از جلوی سر شروع به رنگ کردن کنید بعد جاهای دیگر را. اگر شقیقه‌ها سفید بودند اول شقیقه‌ها و بعد از پشت سر شروع کنید. در کل هر جا که سفیدی بیشتر بود اول آنجا را رنگ کنید و بعد جاهای دیگر را. اگر هم سفیدی موهای‌تان کم است ابتدا از پشت سر و از ریشه شروع به رنگ کردن کنید، بعد بغل‌ها و سپس جلوی سر را، چراکه جلوی سر حرارت بیشتری دارد.

 

طریقه رنگ کردن مو

اگر بیشتر موهای‌تان سفید است اول از جلوی سر شروع به رنگ کردن کنید بعد جاهای دیگر را‎

 

راهنمایی برای تغییر رنگ های مختلف مو 

 

۱٫ تیره کردن موهای دکلره بلوند: 

از ترکیب ۲ رنگ سری گرم(شکلاتی و طلایی) شماره ۳ یا ۴ استفاده کرده با اکسیدان شماره یک مخلوط می‌کنیم و موها را رنگ می‌کنیم.

 

۲٫ تغییر رنگ موهای آلبالویی یا شرابی که بعد از مدتی به رنگ قرمز(زنگ زده) تغییر پیدا کرده: 

اگر می‌خواهید موها را قهوه ای یا زیتونی تیره کنید باید موها را دکلره کنید و از رنگ سری طبیعی و زیتونی به نسبت مساوی با اکسیدان یک و کمی آب مخلوط و موها را رنگ کنید، در صورتی که می‌خواهید رنگ را از روی مو پاک کرده و موها را روشن کنید باید به یک متخصص مراجعه کنید، زیرا استفاده از ماده «remover» نیاز به تخصص و مهارت دارد.

 

۳٫ موهای مش شده‌ای که می‌خواهیم رنگ آن را یکدست کنیم: 

رنگn3 و۳ w را به نسبت ۲ به یک با کمی اکسیدان و آب به اندازه ای که به شکل ماست شل در بیاید، مخلوط کرده، تکه‌های مش را جداگانه با این مخلوط رنگ می‌کنیم وقتی به اندازه کافی تیره شد موها را شسته وبا رنگ دلخواه رنگ می‌کنیم.

 

۴٫ مویی که با دکلره بلوند و زرد شده است: 

یک قاشق پودردکلره+کمی اکسیدان شماره یک+ به مقدار یک کف دست شامپو+آب را با هم مخلوط کرده و روی موی خیس می‌زنیم و ۵ دقیقه صبر می‌کنیم ،موها را شسته و با فرمول زیر رنگساژ می‌کنیم: 

 

W4به اندازه یک نخود+۹ c یک بند انگشت +چند قطره اکسیدان+آب به اندازه ای که به شکل دوغ شود یا A9+c10 هر کدام یک بند انگشت+چند قطره اکسیدان+آب به اندازه ای که به شکل دوغ شود.

 

دقت کنید باید در رنگساژ بسته به حجم مو از رنگ روشن در فرمول به اندازه بیشتر و از رنگ‌های تیره به اندازه حداکثر یک نخود استفاده کرد.

  

رنگ کردن به موها آسیب می‌زند؟ 

استفاده از رنگ‌مو به دفعات محدود آسیب چندانی به موها نمی‌زند و عارضه‌ای به دنبال نخواهد داشت ولی اگر از رنگ مو به دفعات زیاد استفاده کنید، به مرور جنس موهای شما خراب می‌شود، در واقع عارضه‌ اصلی رنگ مو، خراب شدن جنس موهاست و چندان باعث ریزش مو نمی‌شود مگر اینکه آنقدر موهای‌تان را طی سال رنگ کنید که ریشه موها دچار آسیب شوند، به‌طور کلی به خانم‌ها پیشنهاد می‌کنم که سالی بیش از پنج یا شش بار موهای‌شان را رنگ نکنند. اگر بیش از این حد از رنگ مو استفاده کنید جنس موهای‌تان به مرور، کاملا خراب می‌شود و موهای شما طراوت و شادابی خود را از دست می‌دهند، موها حالتی مرده پیدا می‌کنند و احتمال به وجود آمدن موخره بیشتر می‌شود. 

 

رنگ کردن موها را کلفت نمی‌کند 

بسیاری از خانم‌هایی که موهای خیلی نرم و نازکی دارند، فکر می‌کنند با رنگ کردن مشکل موهای آ‌نها حل می‌شود. باید بدانید رنگ کردن مو، باعث کلفتی موها نمی‌شود. اگر موهای فوق‌العاده نرم‌ و بدون حالت دارید، باید ابتدا دلیل این نرمی و نازکی بیش از حد را پیدا کنید و باتوجه به آن علت‌، موهای خود را درمان کنید. بعضی افراد به دلیل زمینه ژنتیک موهای بسیار نازک دارند. درمان در این صورت بسیار مشکل است، نازکی مو در بعضی افراد نیز به خاطر بیماری‌هایی مثل کم‌خونی، بیماری‌های تیروئید، کمبود تغذیه‌ و… است، بنابراین بهترین راه حل برای نازکی بیش از حد موها، درمان بیماری‌ زمینه‌ای است ولی اینکه بخواهید با رنگ کردن موهای نرم و نازک خود را به حالت طبیعی برگردانید محال است.

  

رنگ کردن باعث سفیدی مو می‌شود؟ 

در دنیا هنوز علت‌های اصلی سفید شدن مو کاملا شناخته نشده است و تاکنون محققان فقط بعضی از علت‌های سفیدی مو را شناخته‌اند. یکی از مهم‌ترین این علت‌ها ژنتیک است. موی بعضی از افراد به‌طور ژنتیک زودتر سفید می‌شود و موی بعضی دیرتر. بعضی از بیماری‌های خاص مثل بیماری‌های غدد داخلی، بیماری‌های سیستم عصبی، شوک‌های جسمی و روانی و… نیز می‌توانند باعث سفیدی زودرس موها شوند که البته با بهبود بیماری، مو به‌طور موقتی یا همیشگی و فقط در موهای تازه رشد کرده، رنگ طبیعی خود را به دست می‌آورد و موهایی که قبلا رشد کرده‌اند، سفید می‌مانند.

 

از چه اکسیدانی استفاده کنید 

معمولا هرچیزی که برای موهای‌تان استفاده می‌کنید از شامپو و ژل گرفته تا رنگ مو باید دارای PH خنثی باشد، یعنی نباید قلیایی باشد. اگر به سلامت موهای‌تان اهمیت می‌دهید بهتر است از اکسیدان‌هایی با درصد پایین‌تراستفاده کنید، همچنین هنگام رنگ کردن نباید بیش از حد نیاز از اکسیدان استفاده کنید، چون استفاده از اکسیدان به مقدار زیاد، سولفور مو را خارج می‌کند. از دست رفتن سولفور مو نیز باعث زبری و نازکی تارهای مو می‌شود به همین دلیل توصیه می‌کنیم که از اکسیدان‌هایی با درجه کمتر از ۳۰ استفاده کنید.

 

رنگ موی گران بهتر است؟ 

من توصیه می‌کنم که هنگام خرید رنگ مو فقط به علامت استاندارد آن توجه کنید. مهم این است که رنگ از نظر وزارت بهداشت استاندارد شناخته شود هرقدر ارزان قیمت باشد و در این صورت واقعا با یک رنگ موی خارجی گران‌قیمت چندان فرقی ندارد. شاید تنها تفاوت در عطر و بوی رنگ باشد و نگهدارنده‌های متفاوتی داشته باشند ولی در کیفیت آنها واقعا تفاوتی وجود ندارد. از آنجاکه یکی از خطرات استفاده از رنگ مو،‌ احتمال حساسیت است، از خریدن رنگ‌های غیر استاندارد با مارک‌های متفرقه واقعا خودداری کنید چون در این رنگ‌ها مواد حساسیت‌زای بیشتری وجود دارد.

 

منبع: مجله سیب سبز

 

۳۴ دیدگاه
 1. viagra 100 mg 2 ماه قبل

  Wow! this cartoon type YouTube video I have seen when I was in primary level and at this time I am in academy and watching that again at this place.

 2. What’s up, can any body assist me how to get this video tutorial from this website, I have watched and listen it at this place but want to down load it.

 3. suba me 6 روز قبل

  YJ8tDL This awesome blog is really awesome and informative. I have chosen a lot of handy advices out of this amazing blog. I ad love to go back again and again. Thanks!

 4. Wow, great article.Really thank you! Want more.

 5. Sharlene 5 روز قبل

  Very good post.Much thanks again. Fantastic.

 6. Spec Ops Shooting Reviews 4 روز قبل

  You created some decent points there. I looked more than the online world for the issue and positioned many people goes as well as together with your web site.

 7. Say, you got a nice blog post.Really looking forward to read more. Keep writing.

 8. Mau thiet ke biet thu 4 روز قبل

  I truly appreciate this post. I ave been looking everywhere for this! Thank God I found it on Bing. You have made my day! Thank you again..

 9. Tour dao diep son 4 روز قبل

  This particular blog is really interesting and besides factual. I have picked helluva useful stuff out of this source. I ad love to go back again and again. Cheers!

 10. this 4 روز قبل

  This is my first time go to see at here and i am really pleassant to read all at alone place.

 11. What as Going down i am new to this, I stumbled upon this I have found It positively useful and it has aided me out loads. I hope to contribute & aid other customers like its aided me. Good job.

 12. newscarymazegame 4 روز قبل

  this topic. You understand a whole lot its almost tough to argue with you

 13. visit website 3 روز قبل

  I?аАТ’аЂа†ll right away grasp your rss as I can at find your email subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Kindly let me know so that I may subscribe. Thanks.

 14. VFX Body Supplement 3 روز قبل

  Major thanks for the blog post.Much thanks again. Keep writing.

 15. low temp vape pen 3 روز قبل

  It as not that I want to duplicate your web-site, but I really like the design and style. Could you let me know which style are you using? Or was it custom made?

 16. navigate to these guys 3 روز قبل

  pretty practical material, overall I think this is worthy of a bookmark, thanks

 17. visit website 3 روز قبل

  It as going to be end of mine day, however before end I am reading this wonderful piece of writing to improve my know-how.

 18. for more info 2 روز قبل

  It as not that I want to copy your web site, but I really like the design and style. Could you tell me which style are you using? Or was it especially designed?

 19. Earn money on Internet 2 روز قبل

  It as not that I want to copy your web-site, but I really like the style and design. Could you tell me which style are you using? Or was it especially designed?

 20. Textos de Motivação 2 روز قبل

  Thanks-a-mundo for the article post.Really looking forward to read more.

 21. I truly appreciate this blog article. Cool.

 22. choicestore.com 2 روز قبل

  Whenever you hear the consensus of scientists agrees on something or other, reach for your wallet, because you are being had.

 23. visit website 2 روز قبل

  Resources like the one you mentioned here will be very useful to me! I will post a link to this page on my blog. I am sure my visitors will find that very useful.

 24. You may surely see your skills in the paintings you create. The arena hopes for all the more passionate writers like you who are not afraid to say how they think. Generally go soon after your heart.

 25. for more info 1 روز قبل

  Say, you got a nice blog article. Fantastic.

 26. visit website 1 روز قبل

  Wow, this paragraph is fastidious, my sister is analyzing such things, thus I am going to convey her.

 27. Cialis in Australia 24 ساعت قبل

  I relish, result in I found exactly what I used to be looking for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 28. visit website 22 ساعت قبل

  Im grateful for the blog article.Thanks Again. Great.

 29. custom jerseys 19 ساعت قبل

  Looking around I like to surf around the web, often I will just go to Digg and follow thru

 30. UsefulTunde.com 16 ساعت قبل

  Normally I don at read post on blogs, however I would like to say that this write-up very forced me to check out and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, very nice post.

 31. Costa del Sol Property 8 ساعت قبل

  This site may Hi there! I just wish to give an enormous thumbs up for the nice info you?ve right here on this post. I shall be coming again to your blog for extra soon.

 32. Power Efficiency Guide 7 ساعت قبل

  I truly appreciate this blog post.Thanks Again. Fantastic.

 33. Easy Cellar Reviews 5 ساعت قبل

  Outstanding weblog here! Also your site loads up quickly! What host are you making use of? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as speedily as yours lol

 34. The Woman Men Adore PDF 1 ساعت قبل

  Yay google is my world beater helped me to find this great internet site !.

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2018 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید