ضربان قلب نرمال جنین چند است؟

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

ضربان قلب نرمال جنین چند است؟

ضربان قلب نرمال جنین,ضربان قلب جنین,تعداد ضربان قلب نرمال جنین ضربان قلب نرمال جنین معمولا بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ ضربه در دقیقه در دوران بارداری است
 
قلب یکی از اولین ارگان های در حال رشد در جنین است؛ و شنیدن ضربان این قلب کوچک یکی از اولین خاطرات بارداری برای بسیاری از والدین است. در دوران بارداری قلب نوزاد تغییرات زیادی در جهت توسعه و کامل شدن می کند؛ که بر اندازه، عملکرد و میزان ضربان آن تأثیر می گذارد.

ضربان قلب نرمال جنین معمولا بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ ضربه در دقیقه در دوران بارداری است اما در اوایل سه ماهه اول، ضربان قلب جنین کندتر است. بطور متوسط ضربان قلب جنین بین هفته های هفت تا هشت بارداری در سونوگرافی مشخص میشود. در ابتدا ضربان قلب پایین و سپس تا هفته ۱۰ بارداری افزایش می یابد و شاید به ۱۷۰ ضربه در دقیقه هم برسد اما بعد از آن ضربان قلب جنین کاهش یافته و به ۱۳۰ ضربه در دقیقه هم می رسد. مطالعه ای در سال ۱۹۹۶ نتایج زیر را به عنوان حداقل ضربان قلب طبیعی در سونوگرافی های بارداری اولیه اندازه گیری کرد، که اندازه آن با توجه به قطب جنین متفاوت بود:

– نطفه ۲ میلیمتری: ۷۵ ضربه در دقیقه
– نطفه ۵ میلیمتری: ۱۰۰ ضربه در دقیقه
– نطفه ۱۰ میلیمتری: ۱۲۰ ضربه در دقیقه
– نطفه ۱۵ میلیمتری: ۱۳۰ ضربه در دقیقه

اگرچه گاهی اوقات ضربان قلب اولیه پایین تر از این اعداد است، اما ضربان قلب آهسته جنین در اوایل بارداری با افزایش احتمال بروز سقط جنین همراه است. پزشکان معمولا برای ضربان قلب آهسته جنین سونوگرافی توصیه می کنند تا سلامت بارداری بررسی شود. متأسفانه، هیچ کاری برای تغییر نتیجه نمی توان انجام داد. سقط جنینی که پس از تشخیص ضربان قلب آهسته اتفاق می افتد گاهی اوقات به این معنی است که نوزاد از ابتدا اختلالات کروموزومی داشته است.

ضربان قلب سریعتر از ضربان قلب طبیعی خطر بروز سقط جنین یا سایر نتایج منفی را به همراه ندارد. شواهدی وجود ندارد که میزان ضربان قلب جنین بتواند جنسیت جنین را پیش بینی کند.

 

ضربان قلب نرمال جنین,ضربان قلب جنین,تعداد ضربان قلب نرمال جنین هیچ ارتباطی بین ضربان قلب جنین و جنسیت او وجود ندارد

 
رابطه بین جنسیت جنین و ضربان قلب او:
بطور قطعی هیچ ارتباطی بین ضربان قلب جنین و جنسیت او وجود ندارد اما در قدیم گفته میشد اگر ضربان قلب جنین از ۱۵۰ بیشتر باشه یعنی جنین دختر و اگر از ۱۵۰ کمتر باشه یعنی جنین پسر است

 

 

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید