طعنه موگرینی به ترامپ: هیچ کشوری قدرت کافی برای تک رَوی ندارد

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

  اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل ,موگرینی

‘فدریکا موگرینی’ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در طعنه ای آشکار به دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا گفت: هیچ کشوری قدرت کافی را برای تک رَوی در این جهان ندارد. 

به گزارش ایرنا ، موگرینی جمعه شب (دیشب) در آستانه اجلاس سران اتحادیه اروپا به مناسبت شصتمین سالگرد امضای ‘معاهده رم’ ، در نشستی با موضوع اتحاد و همبستگی در اروپا گفت: انزوا مشکلات را حل نمی کند، بلکه مشکلات را بدتر می کند.

 

وی افزود: هیچ کشوری اندازه یا قدرت این را ندارد که در این جهان تک روی کند.

 

موگرینی در بر مسئولیت پذیری، شهامت و امید برای پیشبرد رویای اروپایی تاکید کرد و در پاسخ به احزاب پوپولیست اروپایی گفت: تنها راه بازگرداندن قدرت به شهروندان از طریق اتحادیه اروپا است

 

موگرینی که در آستانه نشست اجلاس سران اروپایی به رم رفته است، همچنین در جلسه ای با حضور ‘جوزف موسکات’ نخست وزیر مالت و معاون رییس کمیسیون اروپا گفت: سرمایه گذاری تنها روی دفاع و امنیت اشتباه است و اتحادیه اروپا باید در زمینه ادغام اقتصادی/اجتماعی اقدامات بیشتری انجام دهد.

 

وی گفت: ما ۹ ماه پیش همه پرسی انگلیس (برای خروج از اتحادیه اروپا) را داشتیم اما امروز ۲۷ رهبر اروپایی در رم گرد هم آمده اند تا به اتحادیه اروپا آری بگویند.

 

موگرینی تاکید کرد: بیایید به اروپای ۶۰ سال پیش فکر کنیم؛ اتحادیه اروپا یک پروژه صلح بوده و ما دستاوردهای زیادی داشته ایم که به آن افتخار کنیم.

 

به گزارش ایرنا، مراسم شصتمین سالگرد امضای معاهده رم که نقطه آغازین روند ادغام کشورهای اروپایی محسوب می شود، از ساعت ۱۰ امروز شنبه به وقت محلی (۱۳:۳۰ به وقت تهران) با حضور ۴۰ تن از سران و روسای دولت ها و کشورهای اروپایی در محل شهرداری رم برگزار می شود. 

 

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید