علت ناپدید شدن بخشی از مغز مرد

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

علت ناپدید شدن بخشی از مغز مرد

 

تصاویر سی تی اسکن مغز بیماری که بخش بزرگی از لوب پیشانی راست مغزش ناپدید شد

 

مردی ۸۴ ساله ایرلندی به دلیل عدم تعادل به پزشک مراجعه می کند تا دلیل ناخوشی اش را دریابد،‌ اما پزشکان با معاینه‌ او به پدیده ای عجیب پی بردند.

 

براساس گزارش ساینس الرت، تصاویر سی تی اسکن مغز این بیمار نشان داد بخش بزرگی از لوب پیشانی راست مغز مرد ناپدید شده است.

 

مرد به خاطر افزایش دفعات زمین خوردن و احساس عدم تعادل طی چند ماه گذشته به بیمارستان مراجعه کرد و سه روز پیش از مراجعه به پزشک در سمت چپ صورتش احساس ضعف می کرد. از آنجایی که عدم تعادل حرکتی و بی حسی یک طرفه بدن در کنار هم می توانند نشانه سکته مغزی باشند، پزشکان از مغز مرد عکسبرداری کردند.

 

ماده مغزی در جمجمه بیمار ناپدید نشده است

 

نتیجه سی تی اسکن گیج کننده بود، حفره ای بزرگ و سیاه به وسعت ۹ سانتیمتر در لوب پیشانی سمت راست مرد دیده می شد. در مرحله بعدی مغز مرد با دستگاه MRI مورد بررسی قرار گرفت و پزشکان دریافتند ماده مغزی در جمجمه بیمار ناپدید نشده است، بلکه درون جمجمه اش حفره ای از هوا به نام پنوماتوکوئل ایجاد شده بود که معمولا در بیمارانی دیده می شود که دچار آسیب دیدگی صورت یا عفونت تنفسی شده اند یا در جمجمه آنها جراحی انجام شده است.

 

اما هیچ یک از این عوامل در این بیمار به ایجاد این پنوماتوکوئل بزرگ منجر نشده بود. پزشکان همچنین در استخوان اتموئید مغز مرد،‌ استخوانی که حفره تنفسی را از مغز جدا می‌کند، نوعی تومور خوش خیم پیدا کردند. این بخش آسیب دیده استخوانی باعث شده بود تا هوا به درون جمجمه نشت کرده و پدیده ای به نام تاثیر لوله یک طرفه ایجاد کند.

 

این پدیده بسیار نادر اما شناخته شده است و به واسطه پوکی استخوان سینوسی ایجاد می شود. پزشکان همچنین دریافتند بیمار به دلیل فشاری که به مغزش وارد شده بود،‌ سکته خفیف مغزی را نیز رد کرده بود.

 

در نهایت پزشکان به بیمار اعلام کردند برای درمان مرد باید تحت جراحی سنگین مغز قرار گیرد تا هوای درون جمجمه تخلیه شود، استخوان آسیب دیده ترمیم شود و تومور نیز از جمجمه خارج شود. بیمار پس از شنیدن مخاطرات این جراحی از انجام آن انصراف داد و پس از دریافت درمان های پیشگیری از سکته مغزی، از بیمارستان مرخص شد.

 

منبع : hamshahrionline.ir

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

۳ دیدگاه
  1. Michaelnaili 2 ماه قبل

    wh0cd103722 20 mg tadalafil

  2. Michaelnaili 2 ماه قبل

    wh0cd769419 stromectol

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2018 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید