غذاهایی که امکان سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

غذاهایی که امکان سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند

 

موادغذایی برای سرطان روده بزرگ,غذاهای سرطان زا

خوردن زیادی گوشت قرمز، نان سفید و نوشابه ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد

 

یک بررسی جدید نشان می دهد خوردن مقدار زیاد گوشت قرمز، نان سفید و نوشابه های مملو از شکر خطر درازمدت دچار شدن شما به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد.

 

به گزارش هلث دی نیوز بر اساس داده های گردآوری شده از دو بررسی عمده بهداشتی، همگی این غذاها التهاب در بدن شما را افزایش می دهند و این التهاب ایجاد شده با افزایش خطر ایجاد سرطان روده بزرگ همراهی دارد.

 

دکتر ادوارد جیوانوچی، پژوهشگر ارشد در این بررسی گفت اساساً به نظر می رسد آنچه درمجموع یک رژیم غذایی سالم را می‌سازد، باعث پیشگیری از سرطان روده بزرگ هم می شود.

 

جیوانوچی استاد تغذیه و اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی تی‌اچ چن دانشگاه هاروارد در بوستون است.

 

به گفته او بررسی های پیشین نیز عوامل مربوط به رژیم غذایی را با سرطان روده بزرگ مربوط کرده بودند، اما توضیحی درباره علت این ارتباط ارائه نداده بودند.

 

جیوانوچی و همکارانش گمان دارند که التهاب ناشی از غذاهایی که فرد می خورد ممکن است دست کم یک از راه های تأثیر رژیم غذایی بر خطر سرطان روده بزرگ باشد.

 

این پژوهشگران برای آزمودن این رابطه احتمالی، داده‌های مربوط به بیش از ۱۲۱۰۰۰ نفر را از دو بررسی بزرگ بهداشتی را گردآوری کردند که در آن‌ها افراد برای ربع قرن پیگیری شده بودند تا تأثیرات بالقوه عوامل متفاوت بر سلامتی شان مشخص شود.

 

شرکت‌کنندگان در این بررسی‌ها پرسشنامه های غذایی را هر چهار سال یک‌بار پر کرده بودند. پژوهشگران بر مبنای این پرسشنامه‌ها یک «نمره» التهاب مربوط به غذا برای هر فرد تعیین کردند.

 

در مرحله بعد نمره‌های افرادی را که در طول این بررسی ها به سرطان روده بزرگ مبتلا شده بودند، با افرادی که به این سرطان دچار نشده بودند، مقایسه کردند.

 

افرادی که غذاهایی با بیشترین التهاب زایی را خورده بودند، در مقایسه با افرادی که کمترین نمره التهاب‌زایی رژیم غذایی را داشتند، با احتمال ۳۷ درصد بیشتر به سرطان روده بزرگ و با احتمال ۷۰ درصد بیشتر به سرطان راست‌روده مبتلا شده بودند.

 

در مقابل به نظر می رسید مصرف سبزی های دارای برگ سبز، سبزی‌های به رنگ زرد تیره، غلات سبوس دار، قهوه و آب میوه التهاب را کاهش می دهد.

 

بر اساس یافته های این بررسی افرادی که رژیم غذایی سالم داشتند، درصورتی که از مصرف الکل هم پرهیز کرده بودند، به بیشترین اثر ضدالتهابی دست یافته بودند.

 

برخی یافته های عجیب هم در این بررسی به دست آمد.

 

برای مثال پیتزا باآنکه از اجزایی تشکیل شده است که به تنهایی التهاب را افزایش می‌دهند، اما در مجموع التهاب را کاهش می داد. از طرف دیگر گوجه فرنگی با افزایش التهاب همراه داشت.

 

به گفته جیوانوچی، بهتر است یافته های این بررسی برای رسیدن به یک الگوی کلی خوردن سالم در نظر داشت، با توجه به این‌که عوامل متعددی وجود دارند، و یک عامل منفرد به خودی خود آن قدر اهمیت ندارد، بلکه مجموعه ای از عوامل دست  اندرکار هستند.

 

برای مثال به گفته او افراد ممکن است مقدار زیادی قهوه بنوشند که یک نوشیدنی با اثر ضدالتهابی قوی است، اما اگر لیوان قهوه‌شان را با مقدار زیادی شکر پر کنند، یک اثر سودمند خنثی می شود.

 

منبع : hamshahrionline.ir

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

۱۴ دیدگاه
 1. This is my first time pay a visit at here and i am really pleassant to read all at one place.

 2. CharlesAgome 5 ماه قبل
 3. Wes 2 ماه قبل

  find fast loans here salarysupport.com

 4. Wes 2 ماه قبل

  personal loans at salarysupport.com

 5. Michaelnaili 3 هفته قبل
 6. glivy 2 هفته قبل

  look here for ur pay day loan support answers

 7. autoinsurance 2 هفته قبل
 8. glivy 1 هفته قبل

  Need money support until your next payday? visit this web-site

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید