نوژیان ، آبشار و تفرجگاهی در قله تاف

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

 

 

title=

 

 

باید رقص ماهی‌های قزل‌آلا را در استخرهای پرآب پرورش ماهی ببینید و یک بعدازظهر را در دامنه کوه ۸۰ پهلو یا جنگل اسرارآمیز کوه تاف بگذرانید، بعد پرسان پرسان از شیب ملایم کوه پایین بیایید تا به روستای نوژیان از توابع بخش مرکزی شهرستان خرم‌آباد در استان لرستان برسید و خانه‌های قدیمی را ببینید با سقف‌های گلی و درهای چوبی و باغچه‌های پرگل و آن وقت است که می‌فهمید جاذبه‌های گردشگری روستای نوژیان، فقط آبشار تاف (نوژیان) در ۲٫۵ کیلومتری روستا نیست و همه اجزای آن دیدنی است.

تاریخ سکونت دائمی در روستای نوژیان، به حدود ۱۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. پیش از آن، این روستا به عنوان اتراقگاه عشایر مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

روستای نوژیان تقریبا در ۴۰ کیلومتری خرم‌آباد واقع شده و بین کوه تاف (در خاور و جنوب خاوری) و کوه ۸۰ پهلو (در جنوب و جنوب باختری) محصور شده است. این روستا از طریق شهر خرم‌آباد با جاده‌ای کامل و آسفالته قابل دسترسی است.

شهرت نوژیان بیشتر به دلیل آبشار نوژیان است که حدود ۱۰۰ متر ارتفاع دارد و آب را از دل کوهی به همین نام می‌گیرد و آن را در حوضچه عمیق و بزرگ زیر پایش می‌ریزد.

اگر پیشنهاد این هفته ما را برای سفر به روستای نوژیان پذیرفتید، فراموش نکنید به تفرجگاه جنگلی سرسبزی که در نزدیکی کوه تاف قرار دارد و برای پذیرایی از گردشگران ساخته شده هم سری بزنید.

 

 

 

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید