چگونه غذاهاى مقرون به صرفه درست کنیم؟

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

 

 

چگونه غذاهاى مقرون به صرفه درست کنیم؟

 

 

دستورات غذایی پر هزینه معمولا برای خانواده‌های کم درآمد و یا با درآمد متوسط دردسر ساز است . این قضیه امروز که همه دنیا با بحران مالى مواجه است بسیار همه گیر است .هنگامى که میهمانى براى فامیل یا دوستان برگزار‌ می‌کنید معمولا درست کردن غذاهای خاص و متنوع با انواع چاشنی‌ها و مخلفات پر هزینه خواهد بود اما راه حل‌هایی وجود دارد که در عین حال که به طعم و مزه غذا دست نبرید ،کمی هم صرفه جویی کنید. این نکات از یکى از سایت هاى معتبر خارجى گرفته شده است:

 


۱٫ کتابهای آشپزی و دفترچه آشپزی خود را بگردید و دستور غذایی که دوست دارید و به نظر گران‌ می‌آید انتخاب کنید و از سایتهاى آشپزى غذایی مشابه با غذای مورد نظر را هم پیدا کنید.
مثلا غذایی که مواد مشابه و چاشنى‌های مشابه دارد و شما آن را مى پسندید و البته به رتبه غذای مورد نظر در سایت دقت داشته باشید چرا که در صد کیفیت یک غذا و خوشمزگى آن به مصرف کنندگان آن بستگى دارد. حالا دستور مورد نظز را یادداشت کنید .

 

 

۲٫ حالا نوبت به جایگزین کردن بعضی از مواد با مواد مقرون به صرفه است . این کار را با وسواس بیشتر انجام دهید .برای این کار مواد مشابه را جایگزین کنید مثلا : پودر اروروت را با پودر ذرت و در بعضی موارد ( نه براى پلو) زرد چوبه را به جای زعفران و در فصلى که گوجه فرنگى کم و گران است از رب گوجه و به جاى برنج درجه یک از مخلوط ۲ نوع برنج استفاده کنید .

 

 

چگونه غذاهاى مقرون به صرفه درست کنیم؟

 

 

چگونه غذاهاى مقرون به صرفه درست کنیم؟

 


۳٫ گاهى اوقات غذاى مورد نظر فقط ترکیبی از رنگهای مواد غذایی گران قیمت است . مثلا مارچوبه را با نخود فرنگى و یا موسیر را با پیاز؛ تره فرنگى را با پیازچه و قارچ وحشی را با قارچ پرورشى .البته مراقب باشید این نغییرات خیلى به مزه غدا لطمه نزند .

 

 

چگونه غذاهاى مقرون به صرفه درست کنیم؟

 

 

۴٫ این کار ریسک است پس سعی کنید اولین غذاهاى با صرفه را خود مصرف کنید تا بتوانید در صورت غلط بودن یک جایگزین یک مورد جدید پیدا کنید و غذا را به کیفیت مطلوب برسانید . تا زمانى که میهمان دارید کدبانوى نمونه و مقتصد باشید .

 

 

۵٫ این دستورالعمل‌هاى مقتصدانه را پس از نتیجه نهایی و هنگامى که از آزمون چشیدن سر بلند بیرون آمد در جایی برای خود ذخیره کنید.

 

 

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

بدون پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید