کوتاهی موی کودکان / زمان مناسب کوتاه کردن موی نوزاد

مجله تفریحی سرگرمی دخترونه

کوتاهی موی کودکان / زمان مناسب کوتاه کردن موی نوزاد

قبل از کوتاه کردن موی نوزاد او را با پروسه کار آشنا کنید‎

 

بهترین زمان مناسب برای کوتاه کردن موی نوزاد چه زمانی است ؟ در اینجا با مقاله ای درباره دانستنی های نوزادان ، نکات مهمی درباره کوتاه کردن مو در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

از چند ماهگی می‌توان موی نوزاد را کوتاه کرد؟ 

اگر از خودتان می‌پرسید چرا کوتاه کردن موی نوزاد به‌خصوص برای اولین بار باعث ترسیدنش می‌شود، خوب است خودتان را جای بچه کوچکی بگذارید که خانمی غریبه، دور گردنش پلاستیک می‌پیچد و به سرش آب می‌پاشد. در عین‌ حال هم صدای سشوار می‌شنود، بوهای تازه‌ای به مشامش می‌خورد و با محیط تازه‌ای روبه‌رو شده است. قطعاً این تجربه‌‌ها برای نوزادان و بچه‌های کوچک، شیرین نیستند. برای اینکه بتوانید با ترس فرزندتان از رفتن به آرایشگاه و کوتاه کردن موهایش مقابله کنید، از راهکارهای ما در این مقاله استفاده کنید.

 

بعضی از نوزادان با خرمن گیسو به دنیا می‌آیند و سر بعضی دیگر را برای پیدا کردن چند تار مو باید جستجو کرد. اگر فرزندتان موهای پرپشتی دارد، می‌توانید اولین قرار آرایشگاه او را به هشت‌ماهگی موکول کنید؛ اما اگر کم مو است بهتر است تا دوسالگی گزینه کوتاه کردن موی نوزاد را از دور خارج کنید.

 

چه هشت‌ماهگی و چه دوسالگی، هیچ‌کدام به‌عنوان زمان قطعی معرفی نمی‌شوند. کوتاه کردن یا نکردن موی نوزاد، بیشتر به تصمیم خودتان بستگی دارد. نکته مهم این است که یادتان باشد ممکن است حلقه‌های فرفری موهای نوزادتان بعد از کوتاه شدن دیگر برنگردند. پس هر وقت تصمیم گرفتید موهایش را کوتاه کنید، گرفتن ژست‌های مختلف عکاسی با نوزادتان را فراموش نکنید.

 

آماده‌اش کنید 

بچه‌ها از غافلگیر شدن خوششان نمی‌آید؛ به همین دلیل لازم است قبل از کوتاه کردن موی نوزاد او را با پروسه کار آشنا کنید. برای مثال می‌توانید اول دست به کار کوتاه کردن موهای خودتان شوید و سپس در حالی موهایتان را کوتاه کنید که فرزندتان بتواند شما را ببیند. حتی می‌توانید چند روز قبل از وقت آرایشگاه، فرزندتان را پیش آرایشگر ببرید تا پیش او غریبی نکند. در حین کوتاهی موی نوزاد درباره چیزهایی که می‌بیند با او صحبت کنید.

  

از آنجایی‌که ممکن است معنی بعضی کلمه‌ها را متوجه شود تا جایی که می‌توانید آن‌ها را لطیف کنید؛ مثلاً به جای جمله «قرار است موهایت را کوتاه کنیم»، بگویید: «قرار است پسرم/ دخترم خوشگل‌تر شود.» در نهایت اگر کتاب داستانی در این‌ باره پیدا کردید با رعایت نکات مربوط به کتابخوانی برای نوزاد و نوپا، آن را برای فرزندتان بخوانید تا نسبت به کوتاه کردن موهایش آمادگی بیشتری پیدا کند.

  

سالن زیبایی کودک انتخاب کنید 

خوشبختانه مدتی است حضور انواع سالن زیبایی کودک در کشور پررنگ شده است. این سالن‌ها اغلب مجهز به انواع اسباب‌بازی، کتاب داستان کودکانه و موسیقی هستند و باعث می‌شوند پروسه کوتاه کردن موی نوزاد آسان‌تر شود. اگر در محل زندگی‌تان چنین جایی پیدا نکردید، از سالن خودتان بخواهید آرایشگری را به شما معرفی کند که میانه‌اش با بچه‌ها خوب است و می‌داند چطور بدون کمترین استرس موهایشان را کوتاه کند.

 

حجم موها به وضعیت ژنتیکی هر فرد بستگی دارد

 

آماده باشید 

قبل از رفتن به سالن، یکی از اسباب‌بازی‌های موردعلاقه فرزندتان را به همراه ببرید تا در آرایشگاه سرگرم باشد. می‌توانید برایش هدیه‌ای تهیه کنید و داخل کیفتان بگذارید تا بعد از کوتاهی مو به او بدهید. اگر فرزندتان نسبت به استفاده از پیشبند مقاومت کرد، خودتان پیشبند ببندید و نحوه استفاده از آن را نشان دهید. بهتر است فرزندتان را رو به روی آینه قرار ندهید تا با دیدن قیچی نترسد. اگر متوجه شدید که خیلی ورجه‌وورجه می‌کند، او را از روی صندلی بردارید و روی پاهایتان بنشانید.

 

نکته: بهتر است از یکی از دوستان یا اقوامتان بخواهید همراهتان بیاید تا اگر مجبور شدید فرزندتان را نگه دارید، او از شما فیلم و عکس بگیرد.

  

مراقب خودتان باشید 

شاید باورتان نشود ولی بچه‌ها خیلی راحت احساسات شما را بو می‌کشند! کافی است برای بردن فرزندتان به آرایشگاه نگران باشید تا فرزندتان خیلی سریع نگرانی‌تان را احساس کند و شروع به گریه و زاری کند. به همین دلیل قبل از هر چیز حواستان به آرامش خودتان باشد.

  

چه ساعتی به آرایشگاه برویم؟ 

نسبت به برنامه ریزی زمانی کوتاه کردن موی نوزاد حساس باشید. بهتر است وقت آرایشگاه را زمانی بگیرید که بین زمان شیر خوردن و خواب او باشد؛ چون اینطوری فرزندتان خواب‌آلود یا گرسنه نیست و بهانه نخواهد گرفت. قبل از رفتن به آرایشگاه هم حتما تماس بگیرید تا از بودن آرایشگر مورد نظرتان و سر جا بودن وقت مطمئن شوید.

  

چندنکته برای مراقبت از موی کودک 

مقدار موی نوزاد در زمان تولد، نوع و مقدار مو در آینده را پیش بینی نمی کند، زیرا اغلب موها می ریزند و موی جدید جایگزین آن می شود. باید توجه کرد همان طور که پوست لطیف نوزاد نیاز به مراقبت دارد موهای نوزاد نیز نیاز به مراقبت دارد. برای مراقبت از موهای کودک با اصلاح به موقع و استفاده از شامپوهایی که کودک به آن ها حساسیت ندارد می توان از موهای کودک مراقبت کرد.

 

۱- بهترین سن برای نخستین اصلاح موهای کودک اگر کودک دلبند شما موهای بلند و پرپشتی داشته باشد، ۱۸ ماهگی و بهترین زمان اولین اصلاح موهای کودک است و اگر موهای کم پشت و کوتاهی دارد ۲ سالگی است. از اولین اصلاح به بعد هر ۲ یا ۳ ماه، ۱ تا ۲ سانتی متر سر موهای بچه را کوتاه کنید.

  

۲- عده ای از مادران به اشتباه فکر می کنند «هرچه بیشترموهای بچه را کوتاه کنند، موهایش پرپشت تر و زیباتر می شود»، اما حجم موها به وضعیت ژنتیکی هر فرد بستگی دارد و موها با گذشت زمان و افزایش سن بلند می شود. با کوتاه کردن موها فقط می توان از خراب شدن سر موها پیشگیری کرد.

 

۳- بعضی از خانواده ها به دلیل اینکه فرزندانشان موهای پرپشتی داشته باشند سر کودکان خود را با تیغ می زنند. حال اینکه این کار بسیار خطرناک است و ارزش علمی ندارد. وقتی از سمت ریشه به سمت نوک مو می رویم، مو نازک تر می شود، در نتیجه وقتی شما مو را تیغ می زنید قسمت نازک مو می افتد ولی سطح مقطع و ریشه مو که ضخیم تر است باقی می ماند، در نتیجه فکر می کنید با تیغ زدن مو ضخیم تر شده است. در حالی که وقتی مو رشد کند و به سمت بالا برود دوباره نازک می شود. در واقع همه ما با یک تعداد پیاز موی مشخص به دنیا می آییم که نمی توان این تعداد را بیشتر کرد.

  

۴- در نوزادان اولین موهای کرکی غالباً بعد از تولد می ریزند و رشد بعدی ممکن است طول بکشد، بنابراین کودک شما ممکن است تا چند ماه طاس به نظر برسد. به دلیل اینکه موهای نوزاد هنوز به طور محکم در داخل پوست جا نگرفته است، با کمی اصطکاک و سائیده شدن موهای پشت سرش با بالش دچار ریزش می شود و در نتیجه محل های سفید و بی مو در پشت سرش دیده می شود.

 

۵- اغلب یک لایه موی نازک و تیره رنگ، بر روی پیشانی، شانه ها و کمر نوزاد دیده می شود که به این مو کرک گفته می شود و مانند بسیاری از جنبه های ظاهری نوزادان، کاملاً عادی است. کرک بیشتر در نوزادان نارس یا نوزادان مادران مبتلا به دیابت شایع است. این کرک ها نگران کننده نیست و پس از چند هفته می ریزند.

 

منبع: iranbanou.com

 

مجلهتفریحیسرگرمیدخترونه

۱۷ دیدگاه
 1. domestic electrician perth 1 هفته قبل

  Wow, superb blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your website is excellent, as well as the content!

 2. mua launchpad 1 هفته قبل

  Wow, wonderful blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your web site is great, as well as the content!

 3. Cartoon userpic from photo 1 هفته قبل

  Right here is the perfect webpage for everyone who would like to understand this topic.

 4. go there 1 هفته قبل

  Major thanks for the blog article.Really looking forward to read more. Awesome.

 5. agen poker online 1 هفته قبل

  I would add something else, of course, but in fact almost everything is mentioned!

 6. this site 7 روز قبل

  is this a trending topic I would comparable to get additional regarding trending topics in lr web hosting accomplish you identify any thing on this

 7. Ipad keyboard case view of Three Gorges | Wonder Travel Blog

 8. my portfolio 6 روز قبل

  Major thanks for the post.Thanks Again. Awesome. here

 9. go here 5 روز قبل

  Very good blog.Really looking forward to read more.

 10. Joanne 5 روز قبل

  Simply wanna input that you have a very decent web site , I like the layout it really stands out.

 11. Patria 5 روز قبل

  Major thanks for the blog article.Really thank you! Want more.

 12. Bandar Ceme 4 روز قبل

  This blog is definitely awesome as well as factual. I have picked up helluva handy advices out of this blog. I ad love to go back again and again. Thanks a bunch!

 13. Types of cloud computing 4 روز قبل

  That is a very good tip especially to those fresh to the blogosphere. Brief but very precise information Thanks for sharing this one. A must read post!

 14. Agen Judi 4 روز قبل

  Well I sincerely liked studying it. This subject offered by you is very effective for proper planning.

 15. girl school uniforms 4 روز قبل

  Super-Duper blog! I am loving it!! Will come back again. I am bookmarking your feeds also

 16. Wow, what a video it is! Genuinely fastidious quality video, the lesson given in this video is truly informative.

 17. for more info 12 ساعت قبل

  It as exhausting to seek out educated folks on this matter, however you sound like you realize what you are speaking about! Thanks

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

در حال ارسال

©2019 KLEO Template a premium and multipurpose theme from Seventh Queen

ورود با حساب های شما

اطلاعات حساب خود را فراموش کرده اید